Adeks Store arızalı fareyi tamir edemedikleri için para iadesi teklfi etti

Ellerinde aynı üründen yokmuş. @237683 @B 52 Stratofortress.
Zorla o zaman. Bir üst ürünü iste, benzer ürünü iste. Para iadesine razı olursan zarar edersin. En kötü hakem heyetine durumunu izzah edecek bir dilekçe ver. "Aynı ya da benzer ürünleri kur farkı nedeni ile alamıyorum bu da benim ciddi zararıma oldu" gibi bir şeyler yaz.

Ben bu şekilde ürün de aldım, para iadesi de.
Resmi olarak faturada aldigi TL kadar sana iade yapabilir, daha fazlasini yapamaz. Mali olarak mumkun degil digeri.
Demek ki mümkünmüş. 😉
Ben hem bür üst ürün aldım hem de güncel ürünün parasını aldım. Biri tüketici hakem heyeti üzerinden oldu diğeri de firmanın (amazon) insiyatifi ile oldu.

Ağlamayana meme yok demek ki.

Zorla o zaman. Bir üst ürünü iste, benzer ürünü iste. Para iadesine razı olursan zarar edersin. En kötü hakem heyetine durumunu izzah edecek bir dilekçe ver. "Aynı ya da benzer ürünleri kur farkı nedeni ile alamıyorum bu da benim ciddi zararıma oldu" gibi bir şeyler yaz.

Demek ki mümkünmüş. 😉
Ben hem bür üst ürün aldım hem de güncel ürünün parasını aldım. Biri tüketici hakem heyeti üzerinden oldu diğeri de firmanın (amazon) insiyatifi ile oldu.

Arkadaş şirketin yaptığı normal prosedürden bahsetmiş, söylediği de doğru, normal şartlarda daha fazlasını yapmama gibi bir hakkı var. Ancak Tüketici Hakem Heyeti ya da başka başka ültimatomlarla senin sonucuna varılma şansı var. Bahsettiğin şirket de zaten Amazon. Türkiye'nin en iyi müşteri hizmetini sunan ilk şirketlerden birisidir.
Arkadaşa tavsiyem eğer ürün çok matah bir şey değil ve de çok ciddi bir fiyat farkı yoksa alsın parasını yenisini alsın ya da biraz zorlasın yeni ürün yollattırmaya. Ama eğer ürün matah olmayıp da seni de çok zora sokacak bir durum yoksa -zaten 1 yıl kullanmışsın sanırım- Tüketici Hakem Heyeti vs. dilekçe gönderip okumaları en az 1.5 ay sürüyor genellikle. Yani uğraştırıcı bir süreç oluyor. Değip değmeyeceğine göre kendin karar ver, çok ciddi bir zarar hissediyorsan tabii ki uğraş ama iki haneli rakam farkı fiyatlar varsa bence uğraşmaya değmez tabii sen bilirsin.

Demek ki mümkünmüş. 😉

Muhasebesel olarak mumkun degil. Tuketici hakem heyeti karari farkli bir durum. Ayrica hediye kodu, kupon vb gibi iadeler de yine farkli kategori cunku faturadaki bedel belli. Ben sana olayin mali/muhasebesel yonunu anlatiyorum sen farkli yontem ve durumda iade aldigini anlatiyorsun.

Bro ürüne ne oldu da 1 yıl sonra sorun çıktı ve mağaza iade edelim dedi?

Ağırlıkla oyunlarda olmak üzere bağlantıda 2-3 saniyelik kopmalar yaşanıyordu sık sık. Bu sebepten dolayı teknik servise yolladım.

Razer ile iletişime geç ya da Razer Türkiye ile?

Aralgame Türkiye distribütörüymüş onlarla iletişime geçtim. Bana Razer'ın WhatsApp destek numarasını verdiler mesaj atıp durumu izah ettim fakat geri dönüş sağlanmadı henüz.

Muhasebesel olarak mumkun degil. Tuketici hakem heyeti karari farkli bir durum. Ayrica hediye kodu, kupon vb gibi iadeler de yine farkli kategori cunku faturadaki bedel belli. Ben sana olayin mali/muhasebesel yonunu anlatiyorum sen farkli yontem ve durumda iade aldigini anlatiyorsun.
Ben sana para iadesinin mümkün olduğunu söylüyorum sen de bana muhasebe işini anlatıyorsun. Bana ne kardeşim muhasebecinin derdinden. Ben cebime giren paradan, kazandığım haktan bahsediyorum. Arkadaş da bunu soruyor. Yani "dükkanın" değil "alıcının" tarafından yorum yapıyorum. Dükkanın muhasebeci ne yapıyorsa yapsın o kısım bizi ilgilendirmez. 😉

Açsın mahkemesini arkadaş, karşı tarafın muhasebesici de ne yapıyorsa yapsın. İster cebinden çıkarsın parayı isterse başka ürün versin ister hediye çeki versin. Bu kısımlar muhasebecilerin derdi. Bu forum muhasebeciler forumu mu? 🤣
🤣🤣🤣🤣

Senin "bir sekilde" parayi almis olman her zaman ayni sekilde olacagi anlamina gelmez. Adam gibi anlatiyorum sana yasal proseduru, normal sartlarda firmalarin yapabilecegini ve yapamayacagini. Kupon, hediye kodu, ekstra indirim yada diger bahsettigin sekilde tuketici hakem heyeti karari vs durumlarinl disinda kesilen fatura tutarindan fazlasi iade edilemez yasal olarak.

Liseli oldugunu belli etmene gerek yok her yerse emoji spam ile. Neyse ignore liste hos geldin sen de.

Arkadaşlar daha önce tüketici hakem heyetine başvurmuş olanlar yardım edebilir mi? Razer destek hattıyla iletişime geçtim ve bana hala para iadesi yapmak için ısrar ediyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum.

Arkadaşlar daha önce tüketici hakem heyetine başvurmuş olanlar yardım edebilir mi? Razer destek hattıyla iletişime geçtim ve bana hala para iadesi yapmak için ısrar ediyorlar. Tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum.
Tüketici Hakem Heyetlerine Başvuru İşlemi

Buradan şikayet dilekçeni oluşturacaksın sonra girip durum kontrolü yapacaksın, uzun aylar seni bekliyor, kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı