AdGuard güvenilir mi?

Lotototo

Hectopat
Yer
Bodrum
Daha fazla  
AdGuard güvenilir midir? Başka konularda farklı farklı şeyler yazanlar olmuş. Android cihazda, görüntüdeki şekilde kullanıyorum, HTTPS filtreleme kapalı, açık ve kapalı iken nasıl bir yararı olur veya zararı var mıdır?
Bir de HTTPS filtreleme kapalıyken uygulama içinde karşıma çıkan reklamları engeller mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-12-14-11-51-15-993_com.adguard.android.jpg
    Screenshot_2022-12-14-11-51-15-993_com.adguard.android.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 56
AdGuard güvenilir midir? Başka konularda farklı farklı şeyler yazanlar olmuş. Android cihazda, görüntüdeki şekilde kullanıyorum, HTTPS filtreleme kapalı, açık ve kapalı iken nasıl bir yararı olur veya zararı var mıdır?
Bir de HTTPS filtreleme kapalıyken uygulama içinde karşıma çıkan reklamları engeller mi?

Çoğu reklam engelleyiciden çok daha güvenli.

Uzun zamandır kullanıyorum. Bu eklenti sayesinde YouTube izlerken reklam çıkmıyor.

Güvenilir, rootlu cihazımda daha önce özelleştirdiğim bir .hosts dosyası kullanıyordum bu yüzden ek bir uygulama ile pil tüketimine etki ettirmiyordum fakat yeni nesil bazı program/oyunlarda reklam izleyerek başarım elde edildiği için az önce söylediğim yöntemle reklamları kökten engelliyordum ve o başarımlara ulaşamıyordum. Sonuçta yine rootlu telefonumda bu uygulamayı kullanıyorum ve gayet memnunum.
Ek olarak dns yönlendirme ile reklam engellemesinden tutun, evdeki yerel ağımda adguard home sistemi de kurulu (telefonuna bu tarz yazılım kurmayanlar ağımdayken reklamlarla karşılaşmıyor)

Https filtreleme ise bildiğim kadarıyla şifreli verileri (yani http (secure)) açıp içerisindeki reklamları silip kendi sertifikasıyla tekrar şifreleyip iletimi sağlıyor bu şekilde https kullanan sitelerdeki reklamları da engelleyebiliyor (bu konuda tam emin değilim ama bu olmasa bile buna yakın şekilde çalışıyordur)

Screenshot_20221214-120656_AdGuard.png
Bu da kullanmaya başladığımdan beri olan istatistiklerim (pil tüketimi de 24 saatte %1.5 u geçmiyor)

Geri
Yukarı