Adım Adım Bina Ankastre Kutusundan Eve CAT6 Kablo Çekmek

DSL ayarı sekmesinden, SNR offsetini pozitif yönde değiştirirsen maksimum alabileceğin hız artacaktır.

Başlıksız-1.png

Şimdi benim hat değerlerim burada gözüküyor. CAT6 kablo çekince SNR Margin yükselecek, ADSL kullandığım için Max Rate en fazla 16000Kbps mi olacak, ya da daha fazlası mı?
Şimdiki kabloların durumunu göremediğimden yaklaşık bir tahmin yapamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_10.png
Çok teşekkürler manuel olarak ayarladım. ''2'' olarak ayarladım ve sonuç bu. Nasıl sizce?
Snr margin düştü. Ama cat6 kablo çekince artar sanırım. Haksız mıyım?

SNR düştüğünden CRC hataları artacaktır. Hatalar kısa süre içerisinde onlarca sayılara ulaşırsa offset değerini biraz daha azaltabilirsin. Daha önce söylediğim gibi, gecikmenin birkaç ms artması problem olmayacaksa hattını Interleaved moduna aldırman stabilite açısından yararına olacaktır.

Merhaba hattı bina dışından çektim. Fotoğraflar ile birlikte buraya atacağım 10 dakika içinde.
Güncelleme. Bina dışından hat çekme işlemini gerçekleştirdim.
Screenshot_12.png

Önce dairemden aşağı cat6 kabloyu saldım. Kıvrımlı beyaz olan kablo.
Screenshot_13.png

Saldğım kabloyu bina kapısında açtığımız bir delikten bina içine soktum. Tabi kabloyu sabitleyen küçük beyaz şeyler onlar kroşe, çok işe yaradılar aynı zamanda bina dışına da çaktık onlardan kablo hiç sallanmıyor. Birde plastik kelepçe ile balkon demirlerine tutturdum.
Screenshot_15.png

Daha sonra kabloyu evin içine sokmak için pimapen pencerenin köşesinde bir nokta belirledim. Ve orayı matkapla deldim. Yine kötü bir görüntü oluşturmaması için kroşe ile duvara sabitledim.
Screenshot_16.png

Bu resimde ise internet başvurumu yaptıktan sonra kurulum için gelen teknik servisçi için kablo payı bıraktım. Ucuna normal adsl ucu çakacak. Onun da resmini ekliyeceğim. Rj11 çakacak cat 6 kablosunun 2 ucuna ki modemin adsl girişinde kullanabileyim.
46-601_01.jpg

Bu resim bulanık çıkmış biraz kusura bakmayın. Kablo kutunun içindeki kroneye bağlanacak, kablonun biraz kesilmesi gerektiği için pay bıraktım ve boruya doladım. Tabi bu hat çakma ve kroneye çakma işlemini türk telekom yapacak. Önce kutunun sonra kronenin fotoğrafını paylaşacağım.
Screenshot_17.png

Kutu.
cable-telco-rj21-a-regleta-krone.jpg

Buda kablonun çakılacağı örnek bir krone. Zaten her binada bu kadar düzenli değil, bu baya düzenliymiş aşık oldum resmen.
Tarih 21.07.2018.

Şimdi sırada internet servis sağlayıcı seçmeye geldi.
Size sorum şu YAPA TurkNet mi? NetSpeed mi? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba hattı bina dışından çektim. Fotoğraflar ile birlikte buraya atacağım 10 dakika içinde.
Eki Görüntüle 316989
Eki Görüntüle 316990
Saldğım kabloyu bina kapısında açtığımız bir delikten bina içine soktum. Tabi kabloyu sabitleyen küçük beyaz şeyler onlar kroşe, çok işe yaradılar aynı zamanda bina dışına da çaktık onlardan kablo hiç sallanmıyor. Birde plastik kelepçe ile balkon demirlerine tutturdum.
Eki Görüntüle 316993
Daha sonra kabloyu evin içine sokmak için pimapen pencerenin köşesinde bir nokta belirledim. Ve orayı matkapla deldim. Yine kötü bir görüntü oluşturmaması için kroşe ile duvara sabitledim.
Eki Görüntüle 316994
Bu resimde ise internet başvurumu yaptıktan sonra kurulum için gelen teknik servisçi için kablo payı bıraktım. Ucuna normal adsl ucu çakacak. Onun da resmini ekliyeceğim. Rj11 çakacak cat 6 kablosunun 2 ucuna ki modemin adsl girişinde kullanabileyim.
Eki Görüntüle 316997
Bu resim bulanık çıkmış biraz kusura bakmayın. Kablo kutunun içindeki kroneye bağlanacak, kablonun biraz kesilmesi gerektiği için pay bıraktım ve boruya doladım. Tabi bu hat çakma ve kroneye çakma işlemini türk telekom yapacak. Önce kutunun sonra kronenin fotoğrafını paylaşacağım.
Eki Görüntüle 316999
Kutu.
Eki Görüntüle 317000
Buda kablonun çakılacağı örnek bir krone. Zaten her binada bu kadar düzenli değil, bu baya düzenliymiş aşık oldum resmen.
Tarih 21.07.2018.

Size sorum şu YAPA TurkNet mi? NetSpeed mi? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
Teşekkürler.
Senden ricam o krone çakılırken o çakma işlemini videoya alman.
Bu işlemden sonra tavsiyem Türknet yapa olacaktır. Çünkü alacağınız hız netspeed'e göre daha fazla olacaktır.
Eki Görüntüle 316989
Eki Görüntüle 316990
Eki Görüntüle 316993
Eki Görüntüle 316994
Eki Görüntüle 316997
Eki Görüntüle 316999
Kutu.
Eki Görüntüle 317000
Tarih 21.07.2018.

Teşekkürler.
Bugün bir gelişme oldu mu?
@Heinz Guderian son durum ne hocam?
Son durum ne?

Son düzenleme:
Arkadaşlar sebebini anlamadığım nefret söylemi nedeniyle ceza almıştım, uzun süre cevap yazamadım kusura bakmayın.
Güncelleme olarak şunu paylaşabilirim henüz hattı aktif halegetirmedim çünkü sokağımıza TTNET fiber geldi. Bu ay içinde aktif ederler.
Mutluyum, inşallah herkes hak ettiği hizmete kavuşur.

Geri
Yukarı