Adım Adım Windows 10 kurulumu

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Merhaba, geçen bilgisayarımın çöktüğü ile ilgili bir konu açmıştım ve bilgisayarcıya götürdüm SSD kitlenmiş dediler HDD'ye kurduk Windows'u buraya kadar güzel.
Eve geldim sürücülerimi kurdum bir baktım 7-8 tane Windows güncelleştirmesi. Güncelleştirmeleri yapmaya çalışıyordum ama çok kasma vardı sistemde sistemi yeniden başlat dedim güncelleştirmeleri yapmaya başladım. Baya uzun bir süre yeniden başlatılıyor ekranında kaldı bende bilgisayarcıyı aradım böyle böyle. Konuşma şöyle geçti;
- Abim hayır güncelleştirmeyeceksin senin sistemin orijinal değil sahte "crack" Windows ona güncelleştirme yapmayacaksın.
+ Ee abi dükkanda orijinal Windows dediniz önceden de siz kurdunuz o zaman güncelleştirme oluyordu ayrıca Windows'un sitesinde iso dosyası var videoları var orijinal Windows'un kurulumunun falan bir tek bazı özellikleri eksik oluyor ve altta Windows'u etkinleştir yazıyor o dert değil yani abi.
- Ne yapacaksın 1 ayda Windows kurup mu duracaksın?
+ Hayır abi alakası yok sadece Windows'u etkinleştir yazısı çıkacak dedim.
- Tamam biraz bekle günceller herhalde dedi.
Ben Windows kurmayı bilmiyorum. Bana adım adım detaylı rahat bir şekilde kurulum yapabilmem için izleyebileceğim bir video atar mısınız? Ama FreeDos değil ben mevcut crack Windows'u kaldırıp tekrar kuracağım bir nevi format gibi. Flash belleği hazırladık diyelim rufus ile falan onu hallettik Windows'umuz var şuan girdik BOOT menüsüne belleği seçtik ilerledik orada çıkan Sürücüler kısmı beynimi yakıyor. C: sürücüsü falan içinde Windows var nasıl onu kaldıracağız onu silecek miyiz yeni disket oluşturma falan oralarda kafam karışıyor. İstediğim orijinal Windows. Bunları aşağıya izlemem gereken videoyu atıp adımları nasıl uygulayacağımı detaylı bir şekilde yazar mısınız? Teşekkürler. Ayrıca rufus ile orijinal Windows 10 kurulum flash belleğini nasıl hazırlayacağım onu da belirtirseniz sevinirim. ISO dosyası Tool dosyası falan pek anlamıyorum. Yardım almazsam işlemin başında muhtemelen bir şeyler çökecek ve yine bilgisayarcıya gideceğim.

Son düzenleme:

Atlaya atlaya okudum, kısaca ne istediğinizi neden yazmıyorsunuz? Rehber konuya göz atabilirsiniz.
Doğumunuzdan başlamanıza gerek yok,
Windows 10 kurmayı adım adım nasıl kurabilirim? Şeklinde konu açmanız yeterli.
Hocam istediğim şeyi internete yazınca da çıkıyor Windows 10 kurulumu ama olay bunu doğru bir şekilde kurmayı bilmiyor olmam.

O halde aşağıdaki videodan her detayı edinebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O halde aşağıdaki videodan her detayı edinebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sağ olun hocam peki Kurulum için flash belleği nasıl hazırlıyoruz? ISO dosyası mı indireceğim Tool mu Rufus ile kurulum dosyasını nasıl hazırlayacağız bunlarda lazım.

Sağ olun hocam peki Kurulum için flash belleği nasıl hazırlıyoruz?

Onun için de aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Sağ olun hocam peki Kurulum için flash belleği nasıl hazırlıyoruz? ISO dosyası mı indireceğim Tool mu Rufus ile kurulum dosyasını nasıl hazırlayacağız bunlarda lazım.
Medya oluşturma aracı ile direkt usb'ye aktarmıştım ben. Yarım saate bitiyor kolay bir iş.

İndirme: Rehber
USB hazırlama:Video
Windows 10 kurma:Video
Hocam indirme rehberinizde adımları uyguladım 5.4GB'lık dosya iniyor Win10_20H2_v2_Tu....iso adlı dosya iniyor.
Medya oluşturma aracı ile direkt usb'ye aktarmıştım ben. Yarım saate bitiyor kolay bir iş.
Hocam işte iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz da ben onu USB aktarıp kurulum başlatmayı falan bilmiyorum olay o.
İndirme: Rehber
USB hazırlama:Video
Windows 10 kurma:Video
Hocam indirme de paylaştığınız rehberden 5.4GB'lık iso dosyası iniyor doğru mu?

Geri
Yukarı