Adım Adım Work and Travel Süreci

Bilişim ve benzeri türü işler verilmiyor. Genel olarak garson, cankurtaran, housekeeper, bulaşıkçı gibi pek beceri istemeyen işler yapabiliyorsunuz.
Bunu da sunabilseler güzel olurdu tabii ancak 2. iş olarak kendim araştırırsam bu türden bir şeyler bulabilirim bir ihtimal.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Kolay gelsin, Amerika güzeldir, bol bol gezin, yeni insanlar tanıyın ve bol bol kıyafet alın üzerinize, zira ayakkabılar vesaire çok ucuz Türkiye'ye nazaran, bu arada hangi eyalettesiniz? Ayrıca CA'ya yolunuz düşerse bir kahve içeriz, konunun takipçisiyim.

Kolay gelsin, Amerika güzeldir, bol bol gezin, yeni insanlar tanıyın ve bol bol kıyafet alın üzerinize, zira ayakkabılar vesaire çok ucuz Türkiye'ye nazaran, bu arada hangi eyalettesiniz? Ayrıca CA'ya yolunuz düşerse bir kahve içeriz, konunun takipçisiyim.
Çok teşekkürler. Şu anda hala Tennessee'deyim bazı nedenlerden dolayı. Yaklaşık 2 ay önce bir haftalığına CA'daydım, keşke erken görüp de yazsaymışsınız :) Ama bir dahaki sefere. Size de kolay gelsin.

Çok teşekkürler. Şu anda hala tennessee'deyim bazı nedenlerden dolayı. Yaklaşık 2 ay önce bir haftalığına ca'daydım, keşke erken görüp de yazsaymışsınız :) ama bir dahaki sefere. Size de kolay gelsin.
B1 İngilizce seviyesindeyim 2022 için düşünüyorum. Sence sorun çeker miyim? İngilizcem çabuk gelişir mi?

B1 İngilizce seviyesindeyim 2022 için düşünüyorum. Sence sorun çeker miyim? İngilizcem çabuk gelişir mi?
Sorun çekmezsin. Zaten İngilizce seviyene göre bir işe yerleştirirler. Bir sene içerisinde İngilizceni geliştirip garson olarak gitmeye çalış derim. İngilizcen buraya gelince tabii ki gelişir ama sürekli kendini konuşmaya zorlaman gerek. Gideceğin yerde büyük ihtimalle en az birkaç Türk olur ama İngilizceni geliştirmek istiyorsan sürekli Türklerle takılmamalısın.

Sorun çekmezsin. Zaten İngilizce seviyene göre bir işe yerleştirirler. Bir sene içerisinde İngilizceni geliştirip garson olarak gitmeye çalış derim. İngilizcen buraya gelince tabii ki gelişir ama sürekli kendini konuşmaya zorlaman gerek. Gideceğin yerde büyük ihtimalle en az birkaç Türk olur ama İngilizceni geliştirmek istiyorsan sürekli Türklerle takılmamalısın.
Dostum eğer aktifsen ve bu mesajımı görürsen acil dönüş yapar mısın ? Ben de seninle aynı firmaya başvuracağım ve az çok aynı ingilizcemiz gibi ben de turizm rehberliği okuyorum. Lütfen görünce bu mesajımı cevapla ☺️

@apesh1t kişisel adres istemekten ceza yemiştim de şimdi yazabildim kusura bakma dostum. Seçtiğin westline şirketinden memnun muydun? Tekrar gitmek istesen yine aynı şirketle aynı mesleğe mi giderdin? Mesleğinden ne kadar memnundun ve program parasını çıkarttıktan sonra ne kadar kâra geçtin? Cevabını bekliyorum dostum ☺️

@apesh1t kişisel adres istemekten ceza yemiştim de şimdi yazabildim kusura bakma dostum. Seçtiğin westline şirketinden memnun muydun? Tekrar gitmek istesen yine aynı şirketle aynı mesleğe mi giderdin? Mesleğinden ne kadar memnundun ve program parasını çıkarttıktan sonra ne kadar kâra geçtin? Cevabını bekliyorum dostum ☺️
Fark ettim, sorun degil :)

Westline sirketinden ilk baslarda memnun kalmamistim cunku eyalet ve is secimleri bayagi bir kisitliydi. Tennessee eyaleti disinda zar zor isler vardi. Tenneessee'ye gittim, gayet de guzeldi. Turistik yere gonderiyorlar zaten. Su an muhtemelen hala Tennessee'deki sponsor ile calisiyorlar yani kaydolursen muhtemelen sen de Tennessee'ye gideceksin. Isler her sene degisebiliyor ama sunu soyleyebilirim mutlaka iyi bir is bulursun. Olmadi ikinci bir is bulursun. Is konusu da biraz Ingilizcene bagli tabii. Westline sirketini oneririm ama gidecegin eyalet Tennessee ile sinirli kalabilir. Tekrar gidecek olsam muhtemelen evet ayni sirketi secerdim cunku Tenneessee'yi sevdim ve Westline firmasi Coronavirus doneminde sureci en iyi yoneten firmalardan biriydi bence.

Isimden cok memnun degildim acikcasi. Maaslar o yil dusuktu nedense ama bu sene bayagi bir yukselmis maaslar bu sirketteki islerde. Muhtemelen seneye de iyi olur. Program parasini cikardiktan sonra $4300 civari kara gectim. Program her sey dahil $3200 tutmustu. Tabii benim maas cok iyi olmayinca 2. ise de girmistim. Haftada 80 saat civari calistim. 3. ise de girerdim ama ikinci isim gece 4'te bitiyordu. Ustune bisiklet suruyorduk ise :)

@apesh1t çok teşekkür ederim ama keşke uzun uzun daha detaylı konuşabilsekte ben de ceza yemesem ☺️
Acaba Technopat Sosyal üzerinde mesajlaşabileceğimiz bir şey var mı bu yolla da konuyu kirletmemiş oluruz aslında ama sanırım yok o sistem 🥲 Eğer yoksa da yine ara ara buradan sormaya devam ederim😁 Tekrardan çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı