Adliye'de şikayet mi önemli karakol mu?

ClickClickBumBe

Hectopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar internet üzerinden bir dolandırılma yaşadım çok bir para değil, ancak hıncımı almak istiyorum. Daha önce bu kişi 7-8 kişiyi daha dolandırmış yani suça meyilli.

Ben bu şahsı yarın adliyeler açılınca mı şikayet etmeliyim yoksa karakola mı gitmeliyim?

Kamu davası açmak istiyorum avukat vs. Ücreti ödememek için.

Bu konuda beni aydınlatır mısınız?

Karakola gitmenizi tavsiye ederim. Karakollar durumu rapor edip Siber Suç Birimi'ne devrediyorlar, birkaça aya da sonuçlanır diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar internet üzerinden bir dolandırılma yaşadım çok bir para değil, ancak hıncımı almak istiyorum. Daha önce bu kişi 7-8 kişiyi daha dolandırmış yani suça meyilli.

Ben bu şahsı yarın adliyeler açılınca mı şikayet etmeliyim yoksa karakola mı gitmeliyim?

Kamu davası açmak istiyorum avukat vs. Ücreti ödememek için.

Bu konuda beni aydınlatır mısınız?
Dava falan çok uzun iş hiç bulaşmayın derim. En azından karakola şikayette bulunabilirsiniz.

Karakol tutanak tutar. Adliyede dava açarsın. Tabi biraz masrafı var. Maddi zararını, dava masraflarını + yıllık faizini talep ettiğini dilekçende belirtmezsen, senden çıkar.

Karakola gittim, WhatsApp konuşmaları vs tüm çıktıları istediler onları aldım gittim.

1 saat ifade verdim yardımcı oldular.
İş uzun sürer biraz dediler, dosya gider incelenir biz yakalarız tarzı vs.. daha öncede dava olanlar var ek olarak 3 kişi daha buldum onlarda yakında şikayetçi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı