Münazara - eğitimde okul mu önemli yoksa aile mi?

xNereY

Decapat
Katılım
12 Eylül 2019
Mesajlar
541
Bu şekilde bir münazara yarışması olacak okulda biz aile tarafındayız aileyi haklı çıkartmak için neler yapabiliriz yardımcı olur musunuz? Tartışma bittikten sonra ekstra sorular sorulacak cevapları beklenecek sorularda verebilirseniz sevinirim.
 

OtoburPirana

Hectopat
Katılım
18 Ekim 2018
Mesajlar
2.819
Makaleler
2
Çözümler
20
Önce ilk yapmanız gereken bu yarışmayı kendi gücünüz ile kazanmak. Başkalarının fikri ile böyle bir şeyi kazanmanın bir anlamı yoktur bence.
 
KS
KS
X

xNereY

Decapat
Katılım
12 Eylül 2019
Mesajlar
541
Dediğiniz gibi olması gerekse konuyu önceden vermezlerdi diye düşünüyorum. Zaten herkes araştırsın konusunu diyerek veriliyor önceden.
Haklısınız fakat araştırmalarım sonucuda 2 sayfa yapabildim fakat sizlerdende daha önceden yapmış olup bir deneyimi olan kişiler yardımcı olur diye söylemek istemiştim.
 

SaviorAngel™

Hectopat
Katılım
15 Temmuz 2017
Mesajlar
4.524
Makaleler
2
Çözümler
19
Eğer ki bir aile çocuğuna eğitim veremiyorsa bu eğitimi okulda alması beklenemez, çocuk etrafında en çok kimler ile samimi bağ kuruyorsa onları örnek alır ve bu ergenlik dönemine kadar çekirdek ve geniş ailedir, ergenlik döneminde de arkadaş ortamıdır, okul ortamı hiçbir zaman olmaz bu ve çocuğun okulda bir davranışı kendine uyarlaması için okuldaki eğitimcilerden en az birisi ile kalp bağı oluşturması gerekir ki bu ne bizim nede bir başka eğitim sisteminde tam olarak uygulanabilen bir modeldir, bir dayanak belirtmeyeceğiz burada, süper ötesi (!) edebiyat bilgilerim bunun deneme yazısı olduğunu söylüyor :)
 
KS
KS
X

xNereY

Decapat
Katılım
12 Eylül 2019
Mesajlar
541
Soru: Eğitimde okul mu önemli yoksa aile mi?
Cevap: İkiside. İkiside bireyin gelişimini tamamlayan şeylerdir. Eğer çocuk iki tür eğitimden birini almıyor ise çok iyi olmaz.
İkiside olduğunu biliyorum. Münazara ( Tartışma ) yapılacak bir tarafın haklı çıkması gerekiyor yoksa ikiside çok önemli biliyorum bunu.
 

Utku Oktay

Kilopat
Katılım
25 Şubat 2016
Mesajlar
3.548
Makaleler
4
Çözümler
88
Yer
EEPROM
Aslında ikisi de büyük önem taşıyor. Ancak konu münazara olunca önemli olan sizin haklı çıkmanız. Aslında sizin kendiniz bulmanız daha iyi ama zaten çabalamış ve düşünmüşsünüz. Birkaç ufak fikir verilebilir diye düşünüyorum bu nedenle.

Öncelikle insanları hayvanlardan ayıran şey doğduğumuzda hayata daha az hazır olmamız. Yani ebeveyne bağımlılık hayvanlarla kıyaslandığında çok yüksek, yeni doğan bir insan işlenmeye çok hazır. Bu nedenle kişinin gelişimi okuldan çok önce başlayıp ilerliyor. Ayrıca insanın okuldan neleri alacağını da aslında biraz da ailenin vereceği eğitim belirliyor.
 
Yukarı