Adminlerin amacı tam olarak nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

lautramont

Decapat
Öncelikle herkese merhaba. Dün akşam saat 22:00 civarlarında siteden "Özel İsimlerin Yanlış Yazımı" yüzünden (bir gün) ceza aldım. Daha sonra cezanın geçtiği başlığa baktım, ve sanırım bu olay "MSI" kelimesini büyük yazdığım için gerçekleşti. Birincisi site adminlerinin www.google.com üzerinden nasıl yazıldığına bakmasıdır. İkincisi; ben ilk okul beşinci sınıf terk etmiş bir insanım; yani sizin ultra iyi kullandığınız dili sizin kadar kullanmak zorunda değilim. Sitede koyulmuş olan kuralların bir çoğu saçmalıktan ibaret. Üçüncüsü; madem böyle beni cezalandırdınız, siteyi baştan aşşağı bir göz geçirin isterseniz. Neredeyse herkes imla hatası yapmış, ama sizin takıntılı olduğunuz bir tek "mi ve mı" ekleri olarak kalmış. Mesela birisi çıkıp "bende" yazmış "ben de" yazacağı yerine, ya da "sen de" diye ayırmış "sende" yazacak diye. Benim için bu kadar küçük şeyler önemli değil, ama madem sizin bu şekilde saplantılarınız var, o zaman sitedeki bütün herkesi cezalandırın. Bir de bunun üzerine iletişimden mesaj atıp "bu ne demek oluyor" diye tepki gösterince, ceza nedenim hemen anında değişiyor :) Gerçekten ilginç bir site imiş...Lütfen sitenizi baştan aşşağı kontrol edin ve neredeyse herkesin imla hatası yaptığını görün, sonra gereksiz olarak yapacağınız gereken şeyleri yapın, madem böyle ilginç kurallarınız var, öyleyse işinizi tam yapın. Ne biçim siteymiş, mümkünse benim üyeliğimi tam anlamı ile silin. Bu mesajın üzerine bir de "üyelik silmek için başlık açıldı" diye ceza vermeyin; silinsin.

Bu arada arkadaşlar, benim yanlış şekilde yazı yazan kişiler hakkında en ufak bir takıntım bile yok, bunlar insanlık hali, bilemeyiz o kişinin içinde bulundu durumu, yaşam şartlarını, ama site sahibinin sanırım gerçek hayatta zeki müren gibi bir Türkçe aksanı var.
Buyrun; "Evet bu değerler yük altında ise normal. Ayrıca ekran kartı kullanımı da paylaşırsanız iyi olur. En iyisi MSI Afterburner programı ile bütün değerleri buraya paylaşın."

İşte bu şekilde Türkçe kullandığım için ceza aldım öğretmenlerimden :)

Sanırım bu olay "MSI" kelimesini büyük yazdığım için gerçekleşti. Birincisi site adminlerinin www.google.com üzerinden nasıl yazıldığına bakmasıdır.
Bu olay MSI kelimesini büyük yazdığınız için değil küçük yazdığınız için gerçekleşmiş.
Sizin yazımınız: msi afterburner // Olması gereken: MSI Afterburner
İkincisi; ben ilk okul beşinci sınıf terk etmiş bir insanım; yani sizin ultra iyi kullandığınız dili sizin kadar kullanmak zorunda değilim.
Dil bilgisi sadece okulda öğretilmiyor, bir internete sahipseniz, her türlü bilgiye sahipsinizdir.
Üye olurken kabul ettiğiniz Technopat Sosyal Kurallarına uymak zorundasınız.
Üçüncüsü; madem böyle beni cezalandırdınız, siteyi baştan aşşağı bir göz geçirin isterseniz. Neredeyse herkes imla hatası yapmış, ama sizin takıntılı olduğunuz bir tek "mi ve mı" ekleri olarak kalmış. Mesela birisi çıkıp "bende" yazmış "ben de" yazacağı yerine, ya da "sen de" diye ayırmış "sende" yazacak diye. Benim için bu kadar küçük şeyler önemli değil, ama madem sizin bu şekilde saplantılarınız var, o zaman sitedeki bütün herkesi cezalandırın.
Rapor et butonu bunun için mevcut. Biz sitedeki her mesajı teker teker kontrol edemeyiz, bunu sizin sağlamanız lazım. Yönetim tarafından görülen/rapor edilen her kurallara uymayan mesaj düzeltiliyor ve cezası veriliyor emin olun.
Ne biçim siteymiş, mümkünse benim üyeliğimi tam anlamı ile silin.
Üyelik silme işlemi yapmıyoruz, dilerseniz çıkış yapıp girmeyebilirsiniz.
Buyrun; "Evet bu değerler yük altında ise normal. Ayrıca ekran kartı kullanımı da paylaşırsanız iyi olur. En iyisi MSI Afterburner programı ile bütün değerleri buraya paylaşın."

İşte bu şekilde Türkçe kullandığım için ceza aldım öğretmenlerimden :)
Keşke bir de ne yazdığınızı bilseniz... Mesajın moderasyon tarafından düzeltilip uygun hale getirilmiş mesajına ceza aldığınızı zannediyorsunuz, cezanın nedenini ilk alıntımda belirttim.
Bu arada arkadaşlar, benim yanlış şekilde yazı yazan kişiler hakkında en ufak bir takıntım bile yok, bunlar insanlık hali, bilemeyiz o kişinin içinde bulundu durumu, yaşam şartlarını, ama site sahibinin sanırım gerçek hayatta zeki müren gibi bir Türkçe aksanı var.
Ufak tefek gözden kaçan hatalara zaten cezalar verilmiyor.
Türkçe'mizi güzel kullanmazsak burası çöplüğe döner. Biz de onu istemeyiz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı