Adnetworkperformance ve İlivid Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Merhaba,
Google chrome kullanıyorum tarayıcı olarak fakat tüm gizli dosyaları görülür yaptım ama bir türlü bulamadığım ''adnetworkperformance'' virüsü var. Bu nereye tıklarsam arada geliyor. Yani link açıyorum bu açılıyor bulamadım. Öbür virüs de ''ilivid'' adlı programın indirme sitesine yönlendirip duruyor. Kafayı yemek üzereyim nasıl nerden kaldırıcam ?
İlgili video burada:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Maddeleri belirtirken kullandığımız siyah noktayı nasıl yapacağımı bilmediğim için hep o düzeltiliyor ve yasak falan yiyorum. Onu nasıl yapıcağımı da yardım ederseniz sevinirim.

İlk olarak Kaspersky Internet Secuirty 2016'yı buradan indirip tam tarama yap.
Sorun düzelmez ise Malwarebytes ile tam tarama yap.
Yine düzelmez ise AdwCleaner yükleyip tarama yap.

Sorunun çözüldükten sonra Malwarebytes ve AdwCleaner'ı sil. Aktif koruma sağlayan kaliteli bir güvenlik yazılımı kullan. (Kaspersky gibi..)

Niye öyle diyorsunuz hocam ben de çözdüğü oldu gerçekten.
ComboFix'i Sosyal'de hiç kimse önermez.
Benim bildiğim kadarıyla ComboFix zararlıyı bulunca Windows dosyalarını falan siliyor.. Yani riskli iş. Onu yapacağına dediklerimi yapsın daha iyi.
Yine de bi' @THE_MILLER'a veya @Murat5038'e sormak lazım ComboFix'in ne yaptığına dair.

ComboFix'i Sosyal'de hiç kimse önermez.
Benim bildiğim kadarıyla ComboFix zararlıyı bulunca Windows dosyalarını falan siliyor.. Yani riskli iş. Onu yapacağına dediklerimi yapsın daha iyi.
Yine de bi' @THE_MILLER'a ve ya @Murat5038'e sormak lazım ComboFix'in ne yaptığına dair.

Sizin dediğiniz gibi olsun hocam, ben sadece daha önce combofix kullanarak bu tarz bir sorunumu gidermiştim o yüzden önerdim. Zaten eğer tam koruma istiyorsa mutlaka Kaspersky tarzı bir antivirüs kurmalı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı