Adobe After Effects 2022'de işlem yaparken uygulama kapanıyor

Ali.-.Alkan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. After Effects 2022 kullanıyorum fakat bir kare çizip sağa sola oynattığımda bile bilgisayarım siyah ekran verip kapanıyor. Herhangi bir uyarı almıyorum. Program yanıt vermiyor ve Görev Yöneticisi'nden kapatıyorum. Orijinal kullanmıyorum geçici bir süre için. Olay görüntüleyicisinden baktığımda ise böyle bir şey yazıyordu. Şimdiden teşekkür ederim.

Hatalı uygulama adı: CEPHtmlEngine.exe, sürüm: 11.3.0.105, zaman damgası: 0x61260c83.
Hatalı modül adı: libcef.dll, sürüm: 88.0.0.0, zaman damgası: 0x60270a51.
Özel durum kodu: 0xc0000005.
Hata uzaklığı 0x0000000002f687e2.
Hatalı işlem kimliği: 0x1844.
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d823535cd4bc14.
Hatalı uygulama yolu: C:\program Files\Adobe\Adobe After Effects 2022\Support Files\CEPHtmlEngine\CEPHtmlEngine.exe
Hatalı modül yolu: C:\program Files\Adobe\Adobe After Effects 2022\Support Files\CEPHtmlEngine\libcef.dll
Rapor kimliği: 090FBA66-52D3-43B1-80CB-169D60FB4266
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

Ona kimse sormamış ama, sen söyle bari, o yoksa da, fiziken ve dijital olarak sistemin nedir, ne yaptıktan sonra bunlar başladı?
i9 13900K
z790 gaming x 1.0 anakart
64 gb ddr5 ram
rtx 3060 12gb 192 bit

Sistemim bu şekilde, ben genel olarak video animasyon işi yapan birisiyim. projeler üstünde çalışırken normalde yağ gibi akıyordu. daha sonrasında birden bire crash hataları vermeye başladı ve programlar kendi kendine kapanıyordu. Herhangi bir korsan yazılım veya zararlı bir şey kullanmıyorum sistemimde. her şey orijinal, lisanlı ve güncel durumda. gerek adobe teknik ekibiyle canlı görüşmemde gerek nvdia ve microsft ile görüşmemde sorunları uzun uzun ele alıp değerlendirmelerine rağmen tek çözümü format atmamda buldular. formatı defalarca atmama rağmen sorunum halen devam etmekteydi. 8 aydan daha fazladır bu sorun ile uğraşmaktayım. hem yurt içi hem de yurt dışından çözüm için destek sağlaması için bazı insanlar ile çalıştım fakat çözüme ulaşamadım. Ram ve depolama değişikliğine gittim belki bunlardan kaynaklıdır diye fazladan masraf ettiğimle kaldım. en son olarak ekran kartını değiştirme niyetindeyim fakat yapmış olduğum testler sonucunda ekran kartında bir sorun olmadığını karar kıldım. Olay görüntüleyicisinde almış olduğum hata şu;

Kod:
User
Hatalı uygulama adı: AfterFX.exe, sürüm: 24.3.0.50, zaman damgası: 0x65f8dae7
Hatalı modül adı: unknown, sürüm: 0.0.0.0, zaman damgası: 0x00000000
Özel durum kodu: 0xc0000005
Hata uzaklığı 0x0000000000000000
Hatalı işlem kimliği: 0x0x5030
Uygulama başlangıç zamanı: 0x0x1DA82FA854ED1D0
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects 2024\Support Files\AfterFX.exe
Hatalı modül yolu: unknown
Rapor kimliği: de75b849-71da-4d7e-8b22-5a874b752576
Hatalı paket tam adı:

fakat bu hata ile birlikte adobenin vermiş olduğu hata raporu ise dynamiclink.dll, open cl gibi çeşitli sorunlardan kaynaklandığını yazıyordu.

Özetle sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum ve şuana kadar gerçek anlamda 100 ün üzerinde insanla görüştüm ve sorunun neyden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini dünya çapında arayış içine girdim ve çözümünü bulamadım.

i9 13900K
64 gb ddr5 ram
rtx 3060 12gb 192 bit

Sistemim bu şekilde, ben genel olarak video animasyon işi yapan birisiyim. projeler üstünde çalışırken normalde yağ gibi akıyordu. daha sonrasında birden bire crash hataları vermeye başladı ve programlar kendi kendine kapanıyordu. Herhangi bir korsan yazılım veya zararlı bir şey kullanmıyorum sistemimde. her şey orijinal, lisanlı ve güncel durumda. gerek adobe teknik ekibiyle canlı görüşmemde gerek nvdia ve microsft ile görüşmemde sorunları uzun uzun ele alıp değerlendirmelerine rağmen tek çözümü format atmamda buldular. formatı defalarca atmama rağmen sorunum halen devam etmekteydi. 8 aydan daha fazladır bu sorun ile uğraşmaktayım. hem yurt içi hem de yurt dışından çözüm için destek sağlaması için bazı insanlar ile çalıştım fakat çözüme ulaşamadım. Ram ve depolama değişikliğine gittim belki bunlardan kaynaklıdır diye fazladan masraf ettiğimle kaldım. en son olarak ekran kartını değiştirme niyetindeyim fakat yapmış olduğum testler sonucunda ekran kartında bir sorun olmadığını karar kıldım. Olay görüntüleyicisinde almış olduğum hata şu;

Kod:
User
Hatalı uygulama yolu: C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects 2024\Support Files\AfterFX.exe
Hatalı paket tam adı:

fakat bu hata ile birlikte adobenin vermiş olduğu hata raporu ise dynamiclink.dll, open cl gibi çeşitli sorunlardan kaynaklandığını yazıyordu.

Özetle sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum ve şuana kadar gerçek anlamda 100 ün üzerinde insanla görüştüm ve sorunun neyden kaynaklandığını ve nasıl çözüleceğini dünya çapında arayış içine girdim ve çözümünü bulamadım.
O crash/çökme hataları birden bire başlamadı aslında, bir şey oldu, ne oldu? Ne değişti, veya biraz daha basitinden acaba ne güncellendi. Sistem? Sürücüler? Program.

O yağ gibi akan zamana ait sistem, sürücü ve programı bulup formattan sonra denemen gerek bu durumda.

Gerçi şu an ben hiç yormadan 2023'e dönerdim, Adobe AI/YZ'yi ucundan programlarına verip iyice saçmalamaya başladı. Setup/kurulumu 2Gb olan bir pshop'un 4Gb olmasını ve yavaşlamasını savunmak normal bir insanın yapacağı şey olmaz yani.

i9 13900K
64 gb ddr5 ram
rtx 3060 12gb 192 bit

Kod:
User
Hatalı paket tam adı:

Hocam ben de yakın zamanda sürekli bu tarz oyun çökmeleri, bilgisayarın kapanması vs. hatalar alıyordum. Belleklerim de sıkıntı varmış, siz de -detaylı olmasa da- test yapabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı