Adobe After Effects çok kasıyor

powa

Centipat
Makaleler
1
Yer
Marmaris
Daha fazla  
Yavaş yavaş Adobe programlarını öğreniyorum. Premiere Pro'yu öğrendikten sonra After Effects öğreneyim dedim fakat kısacık videolar bile kasıyor. 8 GB RAM yetersiz mi kalıyordur yoksa yapmam gereken bir ayar mı var?

After effectsin önizleme kısmı her zaman sorunluydu. Çözünürlüğü fullden half'a quad'a falan çekersen kasmadan önizleme yapabilirsin. Onun dışında ryzen işlemcin var sanırım, çift slot ram kullanırsan bi nebze de olsa performansı arttırır.

Yavaş yavaş Adobe programlarını öğreniyorum. Premiere Pro'yu öğrendikten sonra After Effects öğreneyim dedim fakat kısacık videolar bile kasıyor. 8 GB RAM yetersiz mi kalıyordur yoksa yapmam gereken bir ayar mı var?
Bide bilmen gereken After Effect ile sadece animasyon ve ağır Editleri kullan zaten. Diğer kurgu işlemini Premiere Pro'da halletmen bence daha yararlı.

Şimdi CPU ve Ram kullanan bir uygulama. YouTube'da maske diye bir kanal vardı. "PC nasıl toplanır?" gibi eğer Adobe kullanacaksanız çekirdek sayısı çok olan işlemci ve yüksek ram ister diyordu. Yani 2x şeklinde olsun ram. Bir de satın almadan önce görev yöneticisinden programa sağ tıklayıp çekirdelerin hepsini aktifleştirip dağıtır mısın?
CPU 1
CPU 2
CPU 3...
şeklinde olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı