Adobe Creative Cloud içeriklerine %500 zam geldi

Türk lirası değerini koruyamıyor ve firmalar da zam yapmak zorunda kalıyor ama böyle bir zam da nedir ya? İnsan en azından yavaş yavaş güncelleme yapar.
Yaklaşık bir yıldır kur sabit seyrediyor. Saçmalıktan başka bir şey değil.

İş yapan "İş Adamına" çerez gelir. Öte yandan grafik tasarım vb. bölümlerde okuyan öğrenciler ise muhtemelen alternatife ya da korsan yazılıma yönelecek.

Öğrenci olup da korsan kullanmayan mı varmış? Biz 10 sene önce öğrenciyken de korsan kullanırdık. Adobe programlarına hali hazırda para ödeyen varsa zengin çocuklarıdır, onlar yine öderler.

Yaklaşık bir yıldır kur sabit seyrediyor. Saçmalıktan başka bir şey değil.
Şimdi kontrol ettim ve 1 Mart 2023’teki EUR kurunun ₺19,97 olduğunu gördüm. Şu an da ₺33,98.

Öğrenci olup da korsan kullanmayan mı varmış?
Üniversiteler genellikle ücretsiz lisans veriyor. Bazen de indirim yapılabiliyor.

Öğrenci olup da korsan kullanmayan mı varmış? Biz 10 sene önce öğrenciyken de korsan kullanırdık. Adobe programlarına hali hazırda para ödeyen varsa zengin çocuklarıdır, onlar yine öderler.
Ben öğrenciyim, şahsen 50TL lik bir ödemenin zenginlik olduğunu düşünmüyorum. Bana 1TB Cloud sağlayan Adobe Lightroom vb. programları kullanmak için 50TL ödediğim için zengin mi sayılıyorum bir ekmeğin bile 10TL olduğu dönemde?

Ben öğrenciyim, şahsen 50TL lik bir ödemenin zenginlik olduğunu düşünmüyorum. Bana 1TB Cloud sağlayan Adobe Lightroom vb. programları kullanmak için 50TL ödediğim için zengin mi sayılıyorum bir ekmeğin bile 10TL olduğu dönemde?

Adobe 50 TL ya da zamlı haliyle 250 TL'ye bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorsa para değil, bize de öyle olsa öderdik.

Ama öğrenci indirimi ile beraber bugünün parasıyla ayda 1-2K'lık oluyorduk. Eh o parayla da Starbucks'ta kaç tane frappuccino gömersin bir ayda.

Şahsen fotoğraf alanıyla ilgilenen birisi olarak benim işimi görüyor.

İyi o vakit ben sinema bölümü okuyordum fotoğrafçılık derslerimiz arasındaydı zibilyon tane program kullandırtıyorlardı bize. Bunların da yarısı Apple kanadındaydı. Neyse okulda Mac vardı da o taraftan öpülmüyorduk, PC kanadı ise full korsan.

Belki de firmalar baktılar 3-5 kodaman çocuğu dışında ülke çapında para veren yok ekonomik seçenekler getirdiler yıllar içerisinde.

Daha bu hafta paketimi güncellemek için baktığımda 5500₺ olduğunu gördüm, paketi iptal etmek istediğimde 2500₺ çıkardı. İptal ettim, yeni hesapla 1500₺'ye 1 yıl aldim.

Gecen sene oyun stüdyosunda çalışırken sadece 1 kişi Photoshop kullandığında aylık 600₺ ödüyorlardı, en az 5 kişi de Premiere Pro ve Illustrator kullanıyordu.

Geri
Yukarı