Adobe dersleri için kaynak önerisi

Drachaos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar YouTube hobim için ve ileri zamanda radyo televizyon sinema bölümü okurken kendimi geliştirmem için bana Adobe Premiere Pro, After Effects, Photoshop ve bunun gibi ders verilen ücretsiz kaynak sunar mısınız? Anlatımı güzel, sıkmayan ve gerçekten bilgili birisi olursa sevinirim. İnternetteki kaynaklar yarım yamalak ve alıntı oluyor çoğu teşekkür ederim.

Hocam bu konularda gelişmeniz için tavsiyem eğitim videolarını izlemeniz yönünde olmayacak çünkü sadece kısıtlı bir bölümde tasarım veya edit yaparsanız. Kendi kendinize kurcalayarak her şeyi öğrendikten sonra YouTube'da speedart videoları izleyip nasıl yaptıkları hakkında bilgi edinip sizde üstüne bir şeyler koyarak rahat bir şekilde gelişebilirsiniz. Ben öyle geliştim ve şu anda sosyal medyadaki birçok sayfanın tasarımcılığını yapıyorum benim tavsiyem bu şekilde.

Hocam bu konularda gelişmeniz için tavsiyem eğitim videolarını izlemeniz yönünde olmayacak çünkü sadece kısıtlı bir bölümde tasarım veya edit yaparsanız. Kendi kendinize kurcalayarak her şeyi öğrendikten sonra YouTube'da speedart videoları izleyip nasıl yaptıkları hakkında bilgi edinip sizde üstüne bir şeyler koyarak rahat bir şekilde gelişebilirsiniz. Ben öyle geliştim ve şu anda sosyal medyadaki birçok sayfanın tasarımcılığını yapıyorum benim tavsiyem bu şekilde.
Ama herşey ingilizce ve ben ingilizce bilmiyorum maalesef nasıl olucak nasıl kendi kendime öğreneceğim ki 10 yıldır ben bunun hayalini kuruyorum aslında hep denedim pes ettim artık bir yere varmak istiyorum karmaşık geliyor bir nevi kitap gibi okuması güzel ama derinlemesine girilmesi zor taviyelere açığım

Ama herşey ingilizce ve ben ingilizce bilmiyorum maalesef nasıl olucak nasıl kendi kendime öğreneceğim ki 10 yıldır ben bunun hayalini kuruyorum aslında hep denedim pes ettim artık bir yere varmak istiyorum karmaşık geliyor bir nevi kitap gibi okuması güzel ama derinlemesine girilmesi zor taviyelere açığım
İnternette türkçe çevirileri var diye biliyorum zamanında kullanmıştım biraz araştırarak rahatlıkla bulabilirsin.

Türkçe içerik çok kısıtlı maalesef. Yine de Türkçe istiyorsanız:

After Effects'e başlangıç için güzel:

Yabancı ama After Effects için güzel bir kanal:

Premiere için:

After Effects için:

Photoshop için:

Bunları biliyorum aslında peki bunlar %30 bir şey katsa %70 oranını biz nasıl yerine getirebiliriz ayrıca mehmet üzüm hakkında ne düşünüyorsunuz

Ben temeli bu YouTube kanalı sayesinde öğrendim, gerisini deneme yanılma yoluyla ve yabancı kaynaklardan aldım. Arkadaşların da dediği gibi bu konuda pek Türkçe kaynak bulunmuyor.

Ben temeli bu YouTube kanalı sayesinde öğrendim, gerisini deneme yanılma yoluyla ve yabancı kaynaklardan aldım. Arkadaşların da dediği gibi bu konuda pek Türkçe kaynak bulunmuyor.
Peki iş nerden bulabilirim bunlarla ilgili ve elementsler , materellar , gfx font vb bunların açılımını yapan kaynak var mı tam anlatamadım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı