Rehber Adobe Photoshop hedef cismin rengini değiştirmek

Evet, herkese merhaba! Bu gün sizlere Adobe Photoshop programı ile hedef cismin rengini değiştirmeyi anlatacağım. Zor bir iş değil, biraz renk tonlaması ve ayarlaması ile gayet rahatça yapabilirsiniz.

Adobe Photoshop programı bina gibi hep geliştiği için genel olarak güncel sürümler için ( CC2020, CC2019, CS6, CS5.) ve benzeri sürümlerde rahatlıkta yapabilirsiniz.

adım1.png

İlk öncelikle katmanlar kısmının altında olan ok ile gösterilen tuşa tıklayın. Sonra size seçenekler sunulacaktır, oradan Ton/Doygunluk veya Hue/Satiration seçeneğine tıklayın.

adım2.png

Sonra karşınıza ekrandaki gibi bir menü gelecektir, bu aşamada renk değişimi yapılacak olan obje ekranda gördüğünüz el ile seçilir. ( El simgesine tıklayın sonra renk değişimi yapılacak cismin yüzeyine tıklayın).

Ton: renk değişimi buradan yapılır.
Doygunluk: renk doygunluğunu ayarlarsınız koyu veya açık renk gibi.
Açıklık: Eğer siyah renk ve tonlarına çekerseniz hedef cismin rengi siyaha yakın olur ama aynısını beyaza yaparsanız siyahtaki durumun aynısı olur.

Z03.png

Ve bitti :). Ben arabanın plakası ile rengini değiştirdim, siz efekt uygulaması yapabilirsiniz.
İpucu: Görüntü kalitesini arttırmak için görüntü seçeneği seçip otomatik tonlama, otomatik kontrast ve otomatik renk gibi görseli iyileştiren ekstra ayarlamalar yapabilirsiniz.
Ekstra:
Z06.png

Bu da başka bir renkte olan arabamız :).

Bu rehber bu kadar. Eksik belirtmek veya soru sormak için geri dönüş yapabilirsiniz ayrıca, aklınıza takılan bir soru olursa sormaktan çekinmeyin :).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı