Adobe Photoshop nasıl ucuza temin edilir?

oynozan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önümüzdeki günlerde Adobe Photoshop kullanmam lazım ama Adobe yazılımlarının -bizim ülkemize göre olan- absürt fiyatlarından haberdarsınızdır. Bu programları yasal yoldan bedava veya ucuza temin etme şansım var mı? Soracaklar için, deneme sürümüm bitti, üniversite öğrencisi olmadığımdan indirimlerden de yararlanamıyorum sanırım. Zaten indirimli hali bile çok pahalı, orası ayrı bir konu.

Korsan aramıyorum arkadaşlar, kendim de bir yazılımcı olarak başka firmaların veya kullanıcıların emeklerine haksızlık etmek istemem, hadi onu geçtim; benim bilgisayarıma da zararı var. Ucuz temin etmenin yolu yoksa da yapacak bir şey yok artık, Photoshop alternatifi programlara yönelirim.

Korsan aramıyorum arkadaşlar, kendim de bir yazılımcı olarak başka firmaların veya kullanıcıların emeklerine haksızlık etmek istemem, hadi onu geçtim; benim bilgisayarıma da zararı var. Ucuz temin etmenin yolu yoksa da yapacak bir şey yok artık, Photoshop alternatifi programlara yönelirim.

GIMP kullanabilirsiniz. Renk düzenlemeleri için Darktable öneririm.

PS ve LR bir arada 20GB depolama dahil aylık 50.14 TL. Gayet uygun bence. Ben anlamadım yani tek başına PS 132 TL iken bu paket 50.14 TL. Sonraki ay 62 TL oluyor sanırım. Gözden kaçırdığım bir şey mi var? Paketin ismi "fotoğrafçılık planı 20GB".

Önümüzdeki günlerde Adobe Photoshop kullanmam lazım ama Adobe yazılımlarının -bizim ülkemize göre olan- absürt fiyatlarından haberdarsınızdır. Bu programları yasal yoldan bedava veya ucuza temin etme şansım var mı? Soracaklar için, deneme sürümüm bitti, üniversite öğrencisi olmadığımdan indirimlerden de yararlanamıyorum sanırım. Zaten indirimli hali bile çok pahalı, orası ayrı bir konu.
Birebir alternatif yol maalesef yok hocam. En uygun durum korsan gibi gözüküyor fakat korsan desteği maalesef sağlanmıyor.

Sen bilirsin tabii ama kullanman lazım ve bu parayı veremezsin benim de durum aynı ve eğer yanlış bir yerden indirmezsen PC'ye zararı yok.

PS ve LR bir arada 20GB depolama dahil aylık 50.14 TL. Gayet uygun bence. Ben anlamadım yani tek başına PS 132 TL iken bu paket 50.14 TL. Sonraki ay 62 TL oluyor sanırım. Gözden kaçırdığım bir şey mi var? Paketin ismi "fotoğrafçılık planı 20GB".
Aylık 50 fena değil aslında ama bi' araştırmam lazım. Paketin ismi bana da garip geldi.

Üzerinden 1,5 sene geçmiş ama o 2 paket hala o şekilde hocam. Sadece Photoshop programına ihtiyacım var, bulut depolama alanı olmasa bile olur. Korsan kullanmak istemiyorum.

Lightroom, Lightroom Classic ve Photoshop aylık 50,14 TL fakat sadece Photoshop 132,16 TL. Aktif öğrenciyim de fakat öğrenci olarak sanırım sadece Photoshop'u alamıyoruz. Creative Cloud Tüm Uygulamalar ₺125,08 /ay alınabiliyor.

Ucuz yolla legal bir şekilde lisanslı Photoshop nasıl kullanılabilir?

Geri
Yukarı