Adobe Premier mi? Vegas Pro mu?

Stay High

Hectopat
Daha fazla  
Gerçekten ve ciddi bir şekilde adan Z'ye bir programı öğrenip bu tarz ve eksto (Ömer) ve alihan KFC (yeni adıyla barışg) ve birkaç ünlü YouTuber'ın editörleri gibi editler yapmak istiyorum. Nereden ve nasıl başlamam gerektiği hakkında kafam karman çorman oldu. YouTube'da fikir sahibi olabilmek için onur naci öztürkler'i izledim fakat böyle ve böyle iki adet videosuna denk geldim. Kendisi ile çelişmiyor mu anlamış değilim.
Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum ve buna önem veriyorum.
Nereden ve nasıl başlamam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Kendisinin birkaç videosunu izledim ama maalesef abartılmış birisi. Belki programda bilgi konusunda kendisi ile yarışamam ama kendisini çok egolu biri. Vegas Pro öğrenmeni tavsiye ederim kısaca. Vegas Pro değeri bilinmeyen bir program.

Eğer ilk defa bu işlere başlayacaksan Vegas Pro ile başlamanı tavsiye ederim hocam. Adobe Premiere sana karışık gelebilir. Daha doğrusu Adobe ürünleri :D. Demem o ki eğer ilk defa montaj kurgu vs. yapacaksan arayüzü Sony Vegas, Camtasia gibi kolay uygulamalardan başlaman olacaktır.

Da vinci Resolve'de kullanmanı şiddetle öneririm Premiere'den da vinciye geçenler olmuştu ve onur naci öztürkler diye bir kanal var o da da vinci Resolve kursları çekiyor.

Hocam aynı şekilde Onur Naci öztürlerin bir videosu var Vegas Pro ve filmora9 dersleri izlemek zaman kaybıdır diye. Anlattığına göre Vegas Pro ve filmora9 firmaların önem vermediği bir programmış. Istersen daha detaylı izleyebilirsin.

Geri
Yukarı