Adobe Premiere Pro görüntü bozuluyor

oğuz99

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Premiere Pro da görüntüyü içeri aktartığımda görüntü fotoğrafta gördüğünüz gibi bozuluyor. Crack de kullanmıyorum sizce bunu nasıl çözebilirim?

Öncelikle merhaba. Premiere Pro da görüntüyü içeri aktartığımda görüntü fotoğrafta gördüğünüz gibi bozuluyor. Crack de kullanmıyorum sizce bunu nasıl çözebilirim?
1705941969109.png
Konuya her bakanını gördüğü şu kırmızı alan içindeki kadar bozuluyorsa bizim de elimizden bir şey gelmez.

16 GB RAM Full için yeterli değil, peki dosyada problem olabilir veya bug mu diye, Media infosu nedir?

Birçok dosya ile denedim hepsinde aynı durum oldu bugün PC'yi resetledim bayağı bir düzgün gitti sonra yine bozuldu. 16 GB ile sorun yaşamayan birçok kişi var bir de diğer uygulamalara ayrılan RAM'i 5'ten 3'e çektim ona rağmen sorun devam etti.

Birçok dosya ile denedim hepsinde aynı durum oldu bugün PC'yi resetledim bayağı bir düzgün gitti sonra yine bozuldu. 16 GB ile sorun yaşamayan birçok kişi var bir de diğer uygulamalara ayrılan RAM'i 5'ten 3'e çektim ona rağmen sorun devam etti.

Bu arada görüntü bozukken oynattığımda işlemciden küçük bir cızırtı sesi çıkıyor termal macunu 1 yıllık acaba o yüzden olabilir mi bir de stok fanı kullanıyorum.

Son düzenleme:

Bu arada görüntü bozukken oynattığımda işlemciden küçük bir cızırtı sesi çıkıyor termal macunu 1 yıllık acaba o yüzden olabilir mi bir de stok fanı kullanıyorum.
Stok fan ısı değerlerine bakarak bunu sen söyle derim - yetersiz kalıyorsa işlemci yavaş ve güvenli çalışmayı seçer. 1 yıldır %99'da kullanmadıysan CPU'yu termal macunu yenilemen gerekli değil. Benchmark'lara bakabilirsin veya yük altındayken ısı gösteren herhangi bir programa.

4K oynatma için benim yeterli değil dediğim süreç tüm videonun RAM-VRAM aktarımıyla SSD/HDD'den okunmaması üzerine kurulu. 1K 63 saniyelik QuickTime dosyasının 4.3Gb olabildiğini düşünürsek, 16Gb RAM'inin 8Gb'sini sistem ve program tüketse, 2 dakikalık bir QT dosyasını RAM'de tutup oynatma ihtimalin olur... gibi düşün.

PC'yi resetlemekten kastın nedir? Tuşuna basmak mı? Windows'u veya işletim sistemini sıfırlayarak başlangıçtaki kurulu haline getirmek mi? Eğer işletim sistemini başlangıçtaki imaja çevirmekse, senin sorunun öncelikli güncellemelerle ilgilidir.

Malesef günümüzde doğru düzgün program yazılmıyor ve kullanıcılar kendi insiyatiflerini next'lere basmak veya default/varsayılan içine gömülmüş seçeneklere bırakarak devam ediyorlar.

Stok fan sıcaklık değerlerine bakarak bunu sen söyle derim - yetersiz kalıyorsa işlemci yavaş ve güvenli çalışmayı seçer. 1 yıldır %99'da kullanmadıysan CPU'yu termal macunu yenilemen gerekli değil. Benchmark'lara bakabilirsin veya yük altındayken ısı gösteren herhangi bir programa.

4K oynatma için benim yeterli değil dediğim süreç tüm videonun RAM-VRAM aktarımıyla SSD/HDD'den okunmaması üzerine kurulu. 1K 63 saniyelik quicktime dosyasının 4.3GB olabildiğini düşünürsek, 16 GB RAM'inin 8 GB'sini sistem ve program tüketse, 2 dakikalık bir qt dosyasını RAM'de tutup oynatma ihtimalin olur... Gibi düşün.

PC'yi resetlemekten kastın nedir? Tuşuna basmak mı? Windows'u veya işletim sistemini sıfırlayarak başlangıçtaki kurulu haline getirmek mi? Eğer işletim sistemini başlangıçtaki imaja çevirmekse, senin sorunun öncelikli güncellemelerle ilgilidir.

maalesef günümüzde doğru düzgün program yazılmıyor ve kullanıcılar kendi insiyatiflerini Next'lere basmak veya default/varsayılan içine gömülmüş seçeneklere bırakarak devam ediyorlar.

İşlemci çoğu zaman yüksek sıcaklıklara ve kullanım değerlerine ulaşıyordu PC'yi de sorun gider deyip resetledim resetten sonra bozulma yine başlayınca ekran kartı driverını ve BIOS'u güncellemediğim aklıma geldi onları kurdum şu an biriki saattir sorunsuz çalışıyor.

İşlemci çoğu zaman yüksek sıcaklıklara ve kullanım değerlerine ulaşıyordu PC'yi de sorun gider deyip resetledim resetten sonra bozulma yine başlayınca ekran kartı driverını ve BIOS'u güncellemediğim aklıma geldi onları kurdum şu an biriki saattir sorunsuz çalışıyor.
Güncellemelerle çözüldüyse harika, işlemci için fan ve sıcaklık değerlerine internetten bir göz atmayı ihmal etme gene de.

Yeni konular

Geri
Yukarı