Adobe Premiere Pro CS5 Video Görüntü Kayma Sorunu

Alpha Centauri

Megapat
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar. Sorun çok yazıya dökülebilecek bir sorun değil. Aşağıdaki ekran görüntülerinden anlayabilirsiniz. Programda önizleme yaptığımız ekranda Paused Resolution ve Playback Resolution seçeneklerini Full yaptığımda bu sorun orada olmadı. Ancak Export dediğim zaman hangi formatı kullanırsam kullanayım sonuç bu oluyor. Eskiden böyle bir sorun yoktu, bir gün açtım bu haldeydi. Programı Ctrl+Alt+Shift ile açma yöntemiyle sıfırlamayı, belgelerimden dosyalarını silmeyi ve baştan yüklemeyi denedim ancak sorun devam ediyor. Bu sorunun çıkmasıyla bazen görev yöneticisinde programı kapatınca aşırı derecede sistem kullanan Windows Hata Bildirme (adından tam emin değilim) adlı bir işlem görüyorum. Ancak bu Hata Bildirme çok önem taşımıyor benim için, işlemi sonlandırıyorum ve sorun kalmıyor. Şu kalite sorunu düzelsin yeter. Teşekkürler.
Render'dan önce:
prb1.PNG

Render'dan sonra:
prb2.PNG

@Recep Baltaş @Ali Güngör sanırım siz de Premiere Pro kullanıyordunuz. Sorunun çözümünü biliyor olabilir misiniz?

DDU rehberindeki yeşilleri takip et dahili ve harici için uygula. Güncel dahili ve harici sürücünü güncelle. Program güncellemlerini kontrol et. Render işleminde HEVC kullanıp kullanmadığına dikkat et. Sistemde kodek yazılımları veya çeşitli medya oynatıcıları yüklüyse kaldır. Render işleminde Ram kullanımına dikkat et sınırları zorluyorsa bu durumun yaşanması doğal, biraz zaman geçtikten sonra render sonrası düzelmesi lazım ram yükü boşaltınca.

DDU rehberindeki yeşilleri takip et dahili ve harici için uygula. Güncel dahili ve harici sürücünü güncelle. Program güncellemlerini kontrol et. Render işleminde HEVC kullanıp kullanmadığına dikkat et. Sistemde kodek yazılımları veya çeşitli medya oynatıcıları yüklüyse kaldır. Render işleminde Ram kullanımına dikkat et sınırları zorluyorsa bu durumun yaşanması doğal, biraz zaman geçtikten sonra render sonrası düzelmesi lazım ram yükü boşaltınca.
DDU rehberini uyguladım ve güncel sürücüyü yükledim. Değişen bir şey olmadı. Diğer seçenekleri zamanım olduğunda deneyeceğim. Çözülürse konuya eklerim. Teşekkürler.

Düzenleme:
Aradan bayağı zaman geçti ancak sorunu az önce çözdüm. Aslında çok kolaymış çözüm, en fazla 10 saniyemi aldı.
Ne diye aratacağımı bilemediğimi belirtmiştim. Sonunda "premiere pro horizontal blurry lines" gibi bir aratma yaptım. Arama sonuçlarındaki birkaç siteye baktığımda apaçık çözümü gördüm. Şimdi anlatayım.
Sequence oluştururken üstteki General sekmesinde Fields kısmını "No Fields (progressive scan)" olarak işaretleyin ve bunu yaptıktan sonra sorun çözülüyor. Yani en azından bende çözüldü.
upload_2016-12-6_15-18-49.png

Konu başlığına Çözüldü ibaresi eklenirse sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı