Adobe Premiere Pro Ses sorunu

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Arkadaşlar merhaba, başlık umarım doğrudur. Şimdi bir tane video düzenliyorum ama istediğimi ne yazık ki yapamıyorum. İnternet'te araştırdım ses ile yardımcı olacak videolar var ama ben sorunumu çözemedim. Daha önce Sony Vegas Pro kullanmıştım fakat Adobe Premiere Pro daha hoş geldi. Vegas Pro kullanırken resimde ki gibi seçenek vardı daha doğrusu özellik;
Adsız.png

Ben bu özelliğe alışmıştım doğrusu. Yani mesela videonun başında çok gürültülü bir sesle başlamak yerine yumuşak olarak hafifçe yükselen bir ses daha iyi olmaz mı ? Bu özelliği Adobe Premiere Pro'da nasıl aktif hale yada nasıl kullanabilirim. Bu programda biraz acemiyim ama arayüz oldukça başarılı, tam anlamıyla anlamasam da işimi görebilecek kadar bu programı kullanıyorum. Fakat söylemiş olduğum gibi bu ses ayarını nasıl yapabilirim ?

Resimde ki gibi iki adet ses ekledim videoya.
Adsız.png

Ben bu iki ses arasını nasıl yumuşak bir hale getirebilirim ? Birinci sesten sonra ikinci sese geçerken videoda aşırı rahatsız verici bir durum söz konusu oluyor. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.
Şimdiden teşekkür ederim.

İsterseniz resimdeki gibi araya geçiş atabilirsiniz ya da P tuşuna basarak pen tool aracı ile kırma noktası oluşturup seviyeyi düşürebilirsiniz. ( pen tool isimli resim )

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2016-04-01 14.44.25.png
    Ekran Resmi 2016-04-01 14.44.25.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 234
  • pen tool.png
    pen tool.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 245
Tamam deneyeceğim teşekkür ederim.

Evet dediğiniz gibi P harfini kullanarak nihayet mantığını çözebildim. Teşekkür ederim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı