Adobe Premiere video kalitesi düşük görünüyor

MrKonce

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Müh. Okumak İstiyor.
Herkese selamlar, Adobe Premiere Pro ile video editliyordum. Bundan önce telefondan çekilmiş 1080/30 videoları bitirdim. Sorun yok hatta internetten bulduğum Instagram için de çıktı ayarı yaptım sıkıntı yoktu. Fakat bugün 1080/60 video çektim ve bunu şimdi attığımda kalite aşağıda gördüğünüz gibi aşırı derece de bozuluyor şimdi öylesine bir çıktı almayı deniyorum da böyle bir sorun var nasıl düzeltebilirim?

Telefonlar bazen değişken kare hızında video çekiyor, bu sebeple sorun oluyor. Videonun kare hızını sabit bir hıza çevirmeniz gerekiyor.

Uygulama ücretsiz'dir.
Videoyu uygulamayı kullanarak sabit kare hızına çevirip deneyin.

Bu bağlantıda resimle gösterdiği şekilde "constant frame Rate" olarak değiştirip çıkarmanız gerekiyor.
Bu videoyu izleyerek de yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonlar bazen değişken kare hızında video çekiyor, bu sebeple sorun oluyor. Videonun kare hızını sabit bir hıza çevirmeniz gerekiyor.

Uygulama ücretsiz'dir.
Videoyu uygulamayı kullanarak sabit kare hızına çevirip deneyin.

Bu bağlantıda resimle gösterdiği şekilde "constant frame Rate" olarak değiştirip çıkarmanız gerekiyor.
Bu videoyu izleyerek de yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Handbrake daha açılırken şöyle bir sorun verdi hocam?

Dosya Ekleri

• Screenshot_38.png
    Screenshot_38.png
    21,6 KB · Görüntüleme: 55
Evet de, programın çalışması için gerekli bir yazılımı indirmek ister misin diyor.
şimdi kuruyorum hocam, render bitti bu arada durumlar şöyle yani; ;

edit kısmında da kalite bozuk çıktı alırken de aldıktan sonra da böyle kareler titriyor gibi duruyor çok kötü yani
Buyurun çözümü.

şimdi indirdim hocam bişi daha eksik dedi onu da indiriyorum.
Ben bir reset atıp hemen geliyorum PC'ye.
Buyurun çözümü.

hocam düzeltemedim sorunu indiriyorum kuruyorum. Ama yine aynı hatayı devam ettiriyor.
Şimdi kuruyorum hocam, render bitti bu arada durumlar şöyle yani;

Edit kısmında da kalite bozuk çıktı alırken de aldıktan sonra da böyle kareler titriyor gibi duruyor çok kötü yani.

Şimdi indirdim hocam bir şey daha eksik dedi onu da indiriyorum.

Hocam düzeltemedim sorunu indiriyorum kuruyorum. Ama yine aynı hatayı devam ettiriyor.

Onarım da denedim ama yine aynı hata hocam başka program var mı buna benzer böyle sorun yaratmayan?

Dosya Ekleri

• Screenshot_33.png
    Screenshot_33.png
    167,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_36.png
    Screenshot_36.png
    335,2 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_37.png
    Screenshot_37.png
    511,8 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_40.png
    Screenshot_40.png
    134,3 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Şimdi kuruyorum hocam, render bitti bu arada durumlar şöyle yani;

Edit kısmında da kalite bozuk çıktı alırken de aldıktan sonra da böyle kareler titriyor gibi duruyor çok kötü yani.

Şimdi indirdim hocam bir şey daha eksik dedi onu da indiriyorum.

Hocam düzeltemedim sorunu indiriyorum kuruyorum. Ama yine aynı hatayı devam ettiriyor.

Onarım da denedim ama yine aynı hata hocam başka program var mı buna benzer böyle sorun yaratmayan?

Hangi hatayı tekrarlıyor tam olarak tarif eder misiniz?
Bu arada "System issue found" uyarısı vermiş Premiere Pro fotoğrafta gördüm şimdi. Ekran kartı sürücüsünü falan güncellemeyi deneyin isterseniz. O da sorunun sebebi olabilir belki.

Hangi hatayı tekrarlıyor tam olarak tarif eder misiniz?
Bu arada "System issue found" uyarısı vermiş Premiere Pro fotoğrafta gördüm şimdi. Ekran kartı sürücüsünü falan güncellemeyi deneyin isterseniz. O da sorunun sebebi olabilir belki.

Hocam PC eski zaten öyle sorunlar oluyor driverlar güncel de artık kaldırmıyor haliyle, ya sorun şu yani anladığım kadarıyla bundan önce 1080/30 video editledim 2 saat olmadı sorun yok ama 1080/60 gelince böyle kalite aşırı bir sorun oldu acaba bunu ben 1080/30 yapma ihtimalim var mı nasıl düzeltebilirim?
Eski bir sürümünü (Handbrake) indirmeyi dene hocam belki olur.
ne kadar eski usta ? bakıyorum şuan ama

Hocam PC eski zaten öyle sorunlar oluyor driverlar güncel de artık kaldırmıyor haliyle, ya sorun şu yani anladığım kadarıyla bundan önce 1080/30 video editledim 2 saat olmadı sorun yok ama 1080/60 gelince böyle kalite aşırı bir sorun oldu acaba bunu ben 1080/30 yapma ihtimalim var mı nasıl düzeltebilirim?

ne kadar eski usta ? bakıyorum şuan ama

Sadece farklı bir sürüm denemiş ol diye dedim. Ben 1.33 kullanıyorum diğer türlü gpu hızlandırmalı h265 çıktı alamıyorum sen de onu dene istersen.

Geri
Yukarı