Adolf Hitler Kavgam Kitabı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanki diğer devlet liderleri hümanist, savaşta katliam yapmayan tiplerdi :D

Tarihteki bir çok devlet adamını sevmiyorum. Fakat çoğunu sevmeme sebebim kendi yararlarına insanları ezmeleri veya haklarını çiğneyip çiğnemiyor gibi göstermelerinden.

Adolf Hitler ise bunun çok çok üstünde! Tarihin en büyük psikopatı. Katliama sebep olmuş diğer iğrenç insanları savunan yok burada ama bu şahsiyet insanlığın gerçek anlamıyla yarısından fazlasının acı çekmesine sebep olmuş bir kişi. Belki kötü niyetle yazmadın ama kurduğun cümle akıl alır bir şey değil!

Tarihteki bir çok devlet adamını sevmiyorum. Fakat çoğunu sevmeme sebebim kendi yararlarına insanları ezmeleri veya haklarını çiğneyip çiğnemiyor gibi göstermelerinden.

Adolf Hitler ise bunun çok çok üstünde! Tarihin en büyük psikopatı. Katliama sebep olmuş diğer iğrenç insanları savunan yok burada ama bu şahsiyet insanlığın gerçek anlamıyla yarısından fazlasının acı çekmesine sebep olmuş bir kişi. Belki kötü niyetle yazmadın ama kurduğun cümle akıl alır bir şey değil!
Tamam anladık, Yahudisin.

Yaptığı şey, her ne kadar kötü olsa da yaparken oldukça mükemmel bir zeka kullanmış birisi. Yaptıklarını taktir etmem asla, ama sadece psikopat demek basit kalır.

Ben başarılı buluyorum. O zamanların Almanya'sına bir bakın, araştırın derim. Halk ölüyor, aç, yoksul. Bildiğim kadarıyla Alman tarihinin en büyük coğrafyasına sahip olmuştur, başlattığı bu mücadelede;
Batı Avrupayı, İskandinavyayı temizlemiştir. Tarafsız bakmanız lazım. Yahudilere, Sovyetlere bir şey borçlu değiliz, o yüzden Führer'in başarılarını göz ardı etmek çok çocukça olur :D

Kitabı okumaya gerek bile yok. Kendisinin kişiliğini şöyle özetleyebiliriz;
"Psikopat, pislik, kokuşmuş, lanet ve aptal"
Tamam anladık, Yahudisin.
Beyinsiz olduğun o kadar bariz ortada ki. Bunun Yahudilikle alakası olmadığını anlamayacak kadar küçük bir beyne sahipsin. Yazık. Git kumda oyna ödevlerini falan yap. Büyüklerin işine karşıma.

Ben başarılı buluyorum. O zamanların Almanya'sına bir bakın, araştırın derim. Halk ölüyor, aç, yoksul. Bildiğim kadarıyla Alman tarihinin en büyük coğrafyasına sahip olmuştur, başlattığı bu mücadelede;
Batı Avrupayı, İskandinavyayı temizlemiştir. Tarafsız bakmanız lazım. Yahudilere, Sovyetlere bir şey borçlu değiliz, o yüzden Führer'in başarılarını göz ardı etmek çok çocukça olur :D
Faşizmin başarısı insanlığın yararına olan bir şey değil. Halk aç ve yoksul olabilir. Ama en azından savaşta ölmüyorlardı.

Kendisinin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu merak ettiğimden dolayı kitabını okumak çok istiyorum ama internette aynı kitabı satan pek çok yayınevi gördüm. Sizce hangi yayınevini tercih etmeliyim?

Dünyanın gördüğü en büyük diktatörlerden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı