Çözüldü Adrenaline güncellemesi sonrası M430, M330 olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mercedes Cortez

Centipat
Yer
Albayın gemisi
Merhabalar, Lenovo Ideapad 110 bilgisayarım var. Adrenaline yazılımı üzerinden ekran kartı sürücü güncellemesi yaptıktan sonra model M430'dan M330'a düştü, vergi kestiler galiba. Ekran kartı aygıt kimliği "PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_380F17AA&REV_83", sürücü güncellemeden önce de M430 olarak görünüyordu aygıt yöneticisinde. Neden böyle olduğuna dair bir fikri olan var mı?

m330.PNG

aygıtyöneticisi.PNG

Çözüm
Bu demektir ki AMD M330 ekran kartını hiçbir mimari değişiklik yapmadan M430 olarak piyasaya sürmüş. Sürücü güncellemesine de bu değişikliği eklemiş. Siz de güncelleme yapınca kartın adı değişti.

AMD isterse oraya Sucuklu Yumurta M520 bile yazar. Siz de ekran kartınız ne diye sorduklarında Sucuklu Yumurta M520 dersiniz. Geçmişte de bu rebranding dediğim olay oldu. Önemsiz bir şey. Sürücüyü güncel tutun daima.
Bu demektir ki AMD M330 ekran kartını hiçbir mimari değişiklik yapmadan M430 olarak piyasaya sürmüş. Sürücü güncellemesine de bu değişikliği eklemiş. Siz de güncelleme yapınca kartın adı değişti.

AMD isterse oraya Sucuklu Yumurta M520 bile yazar. Siz de ekran kartınız ne diye sorduklarında Sucuklu Yumurta M520 dersiniz. Geçmişte de bu rebranding dediğim olay oldu. Önemsiz bir şey. Sürücüyü güncel tutun daima.

Çözüm

Aynı şey benim de başıma geldi Recep hocam. Bozuk AMD Radeon 6800 Dün Kartımın sürücüsünü güncelledikden sonra AMD Radeon 6870 HD Olarak değiştini gördüm. Sucuklu yumurta olsa daha çok memnun olurdum ama olsun :D Bu arada Severek hem forumu hem de kanalınızı ayrıca Instagram hesabınız takip ediyorum. Cansınız

Yeni konular

Geri
Yukarı