Adreslenebilir RGB LED önerisi

Hocam bahsettiğiniz jumperi nereden bulabilirim?
Şöyle bir şey mi?
Sanırım bunun ucuna 3 kablo lehimlesem yetiyor, değil mi?
Led Konnektör Rgb Ekleme Birleştirme Uzatma 100 cm Kablo 4PİN Fiyatları ve Özellikleri Bu işinizi görür. 3 kabloyu lehimleyeceksiniz, bir adet giriş boşta kalacak. Sırasına göre siz onu yaparsınız zor bir işlem değil.

@OsurtanBiber attığınız 4 Pin kablosu ama konu sahibin ihtiyacı olan 3 Pin.
Konuyla ilgili yazdım zaten. Anakartında 4 pinlik bağlantının 1 pini eksik olacak şekilde bulunuyor büyük ihtimalle giriş. 4 bağlantılı kablo 3-5 lirayken 3 bağlantılı kabloya 20 lira vermek mantıksız. Kendisi kablolarını lehimlerken sırasına göre yapacak ve boş olan yeri kendisi de boş bırakacak.

Konuyla ilgili yazdım zaten. Anakartında 4 pinlik bağlantının 1 pini eksik olacak şekilde bulunuyor büyük ihtimalle giriş. 4 bağlantılı kablo 3-5 lirayken 3 bağlantılı kabloya 20 lira vermek mantıksız. Kendisi kablolarını lehimlerken sırasına göre yapacak ve boş olan yeri kendisi de boş bırakacak.
O zaman modlar arası sıkıntı çıkıyor olması gerek çünkü biri 4 Pin RGB biri 3 Pin ARGB.

Attığım modelin mıknatıslı ve farklı boyda seçenekleri var karar size kalmış.

O zaman modlar arası sıkıntı çıkıyor olması gerek çünkü biri 4 Pin RGB biri 3 Pin ARGB.

Attığım modelin mıknatıslı ve farklı boyda seçenekleri var karar size kalmış.
Abim sen beni anlamıyorsun sanırım. Bak fotoğraftaki gibidir anakarttaki RGB ve A-RGB girişleri. Sen eğer fazla para verip 4 pinli kablonun birini iptal eden kablodan almak istiyorsan keyfin bilir. Ama ucuz 2-3 liralık kablodan alıp bir kablosunu lehimlemezsin ve olur biter.
1571172187798.png

Bahsettiğim olay RGB ve ARGB ürünler bildiri ile uyumlu çalışması için hepsi RGB modunda çalışıyor olması gerek ve konu sahibin kasasına yazın olur açıkçası.
Bahsettiğim olay RGB ve ARGB ürünler bildiri ile uyumlu çalışması için hepsi RGB modunda çalışıyor olması gerek ve konu sahibin kasasına yazın olur açıkçası.

Boşverin, konu sahibi demek istediklerimizi anlamıştır diye düşünüyorum. Eğer ortaokulda fen dersine girmişse öğrendiği elektronik bilgisi kendisine fazlasıyla yetecektir. Ben yardımcı olmaya çalıştım kendisine. Umarım projesi güzel geçer.

Geri
Yukarı