ADSL alt yapıdan Fiber'e geçiş süreci nasıl ilerliyor?

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar, Şu an ADSL altyapı kullanan bir evde oturuyorum. Bir kaç güne kadar taşınacağım ve taşındığım evde fiber var. Bu süreç nasıl ilerliyor? Önceden ADSL kullandığım için bana yeni bir modem veriyorlar mı? Bana özel Fiber kampanyaları oluyor mu? Turkcell süper online kullanıyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini anlatırsa sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber fakat hangi fiber? VDSL mi? FTTB mi (eve CAT-5 veya CAT-6 gelir, sonra klasik modeme bağlanır)? FTTH mi (Direk daireye fiber gelir, sarı, turuncu veya kırmızı renkli kablo gelir, 2 cihaz ile internete bağlanır )?

Eğer VDSL ise ankastreden ve saha dolabından bağlantı sağlanır, eldeki modem VDSL destekli ise değişmez, VDSL desteklemezse yenisi verilir.

FTTB ise %90 yeni modem verilir.
FTTH ise ONT ve modem verilir. Modem bilgileri sisteme girildikten sonra kullanılmaya başlanır.

Genelde ekiplerin geldikleri gün veya ertesi gün hizmet aktif olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber fakat hangi fiber ? VDSL mi ? FTTB mi (eve CAT-5 veya CAT-6 gelir, sonra klasik modeme bağlanır) ? FTTH mi (Direk daireye fiber gelir, sarı, turuncu veya kırmızı renkli kablo gelir, 2 cihaz ile internete bağlanır ) ?

Eğer VDSL ise ankastreden ve saha dolabından bağlantı sağlanır, eldeki modem VDSL destekli ise değişmez, VDSL desteklemezse yenisi verilir.

FTTH ise ONT ve modem verilir. Modem bilgileri sisteme girildikten sonra kullanılmaya başlanır.

Hocam hangisi olduğunu bilmiyorum ama Türknet'in sitesinden sorguladığımda ''Adresinizde sadece Fiber hizmet kullanılabilmektedir.'' yazıyor. Bildiğim kadarıyla Türknet VDSL hizmeti veriyor. O zaman diğer seçeneklerden biri sanırım.

Fiber fakat hangi fiber ? VDSL mi ? FTTB mi (eve CAT-5 veya CAT-6 gelir, sonra klasik modeme bağlanır) ? FTTH mi (Direk daireye fiber gelir, sarı, turuncu veya kırmızı renkli kablo gelir, 2 cihaz ile internete bağlanır ) ?

Biraz daha basit anlatırmısınız. Benimde işime yarıycak bir konuda. Lütfen. 😊

Biraz daha basit anlatırmısınız. Benimde işime yarıycak bir konuda. Lütfen.
Mevcut modem şartlar uygunsa kullanılmaya devam edilir, değilse yenisi verilir, fiberin hangi türü olursa olsun ekipler geldikten 1-2 gün sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
Durum bu.
Hocam hangisi olduğunu bilmiyorum ama Türknet'in sitesinden sorguladığımda ''Adresinizde sadece Fiber hizmet kullanılabilmektedir.'' yazıyor. Bildiğim kadarıyla Türknet VDSL hizmeti veriyor. O zaman diğer seçeneklerden biri sanırım.

O zaman hayırlı olsun TR'nin %90'dan daha iyi hizmet alıyorsunuz. Ekipler geldikten 1-2 sonra hizmetiniz aktif olur.
Kıymetini bilin, 2009'dan beri fiber için yapmadığım takla, tutmadığım kuş kalmadı...

Mevcut modem şartlar uygunsa kullanılmaya devam edilir, değilse yenisi verilir, fiberin hangi türü olursa olsun ekipler geldikten 1-2 gün sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
Durum bu.

O zaman hayırlı olsun TR'nin %90'dan daha iyi hizmet alıyorsunuz. Ekipler geldikten 1-2 sonra hizmetiniz aktif olur.
Kıymetini bilin, 2009'dan beri fiber için yapmadığım takla, tutmadığım kuş kalmadı...
Sağolun Hocam. Hiç beklemiyordum Fiber olmasını özellikle böyle olmasını. Yıllardır ADSL ile 6 Mbps ile hız aldıktan sonra çok iyi bir deneyim olucak benim için. Umarım birgün hepimiz çok yüksek internet hızlarına ulaşabiliriz. Yardımınız için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı