ADSL altyapıda VDSL hizmet alabilir miyim?

-UGUR-

Kilopat
Daha fazla  
Bizim binadaki ankastre kutusu ADSL fakat şu an TurkNet almak istiyorum, o da VDSL veriyor. Şu an VDSL portunu nasıl çevirebilirim? Binada 6 daire var hepsi mi değişmek zorunda yoksa sadece benim binama gelen kısmı değişiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin bir şey değiştirmenize gerek yok. TurkNet'e başvurup bölgenizde VDSL hizmeti var mı diye sorabilirsiniz ve sitesinden altyapınızın ne kadar desteklediğini görebilirsiniz.

Yalnız dikkat edin bana da VDSL hizmeti var görünüyor, 35 MBPS ancak santrale uzak olduğumu söyleyerek VDSL hizmetini bana vermediler.

Eğer komşularınızdan TurkNet VDSL kullanan varsa öğrenebilirseniz daha da iyi olur. Yoksa TurkNet var diyerek abone yapar sonra da olmadığı ortaya çıkarsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Eğer bölgeniz VDSL için uygunsa yapmanız gereken sadece eğer sizde yoksa VDSL destekli bir modem almak ve abone olduktan sonra o şekilde kurulum yapmak.

Bizim binadaki ankastre kutusu ADSL fakat şu an TurkNet almak istiyorum, o da VDSL veriyor. Şu an VDSL portunu nasıl çevirebilirim? Binada 6 daire var hepsi mi değişmek zorunda yoksa sadece benim binama gelen kısmı değişiyor mu?
ADSL ile VDSL arasında port ya da kablo olarak fiziki bir fark yoktur, aynı hat üzerinden ADSL ya da VDSL hizmeti alabilirsiniz. Fark, servis sağlayıcının santraline olan mesafeniz ile alakalıdır. Bu da bölgeselden ziyade bireysel bir durumdur. Aynı mahalle hatta aynı cadde içinde bile birine verilebilirken diğerine verilemeyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı