ADSL Hat Değerleri

evin için deki kablo durumu hat değer hiç iyi değil hat zayıflaması var arada kopmalar olur.
Hat direkten eve geliyor ordan ben daireme cat 5 kablo çektim modeme kadar bundan kaynaklanabilir mi acaba telefon telefon kablosundan çok daha iyi diye düşünüyorum telefon kablosu çok ince ve kırılgan çünkü

panadon evin kapısına kadar geliyor cat 5 kablo ordan evin içinden modeme kadar gelen yer ek olarak bağlı ondan olabilir mi? ve ankastre ölçümünü nasıl yapılır türk telekom mu gelip yapıyor bu işlemi?
arza kaydı aç sonra turk telekom santral den kontrol ediyor veya eve geliyor.

arza kaydı aç sonra turk telekom santral den kontrol ediyor veya eve geliyor.
o işlemi yaptırdım zaten bana hatıımın en fazla 4 mbit i desteklediğini söylediler. Ama bu aşağı yönde FEC oranı santralden mi kaynaklanıyor yoksa eve gelen kablodan mı kaynaklanıyor bunu çözmeye çalışıyorum.çünkü hızım 8 mbit ikende FEC oranı çok yüksekti hala çok yüksek tek çözülen olay kopmalar çok azaldı genelde geceleri kopmalar oluyor.

o işlemi yaptırdım zaten bana hatıımın en fazla 4 mbit i desteklediğini söylediler. Ama bu aşağı yönde FEC oranı santralden mi kaynaklanıyor yoksa eve gelen kablodan mı kaynaklanıyor bunu çözmeye çalışıyorum.çünkü hızım 8 mbit ikende FEC oranı çok yüksekti hala çok yüksek tek çözülen olay kopmalar çok azaldı genelde geceleri kopmalar oluyor.
benim internet hatımda 4 mbps destekliyor dediler. fakat yalan da olabilir. şuan 8 mbps kullanıyorum. sadece akşamları arada internet kesintisi oluyor.

Servis sağlayıcını ara ve sorununu anlat, gerekeni yapacaklardır.
Arayıp söyledim ama eğer 16 mbps yaparsak hızını sürekli kopma yaşarsınız dediler.

benim internet hatımda 4 mbps destekliyor dediler. fakat yalan da olabilir. şuan 8 mbps kullanıyorum. sadece akşamları arada internet kesintisi oluyor.
Aynısını bana da dediler hattın en fazla 2 ve 3 mbps destekliyor dediler ama türkcell sağolsun sorunumu çözdü.

Arayıp söyledim ama eğer 16 mbps yaparsak hızını sürekli kopma yaşarsınız dediler.

Aynısını bana da dediler hattın en fazla 2 ve 3 mbps destekliyor dediler ama türkcell sağolsun sorunumu çözdü.

Nasıl çözdüler problemi ben vodafone net kullanıyorum. Birde bugun kontrol ettim modemi FEC ve CRC sayıları düzeldi ama hızın 4 mbit çünkü servis saglayıcım 4 e düşürdü hızımı kopma olmamsı için hatlar düzeldi mi acaba servis saglayıcı arayıp hızımı attırsammı

upload_2016-1-1_16-42-47.png

Nasıl çözdüler problemi ben vodafone net kullanıyorum. Birde bugun kontrol ettim modemi FEC ve CRC sayıları düzeldi ama hızın 4 mbit çünkü servis saglayıcım 4 e düşürdü hızımı kopma olmamsı için hatlar düzeldi mi acaba servis saglayıcı arayıp hızımı attırsammı

Eki Görüntüle 128160
Superonline kullanıyorum vodafone müşteri hizmetleri nasıl bilmiyorum ama biraz sert konuşursan sorununu çözeceklerdir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı