ADSL Hat Değerlerim İyi Mi?

Güzel çünkü size tavsiyem 35 Mbps bir pakete geçmeniz olur, eğer var ise daha yüksek bir paketede geçebilirsiniz. Bölgenizde FTTC diye geçen fiber kurulum (VDSL) var.

@Arda Bülbül sizde aynı linkten hız sorgulayın.
Büyük bir ihtimal bende 35 Mbps hızı istiyorum. Zaten destekliyor olması gerek. Çünkü karşı binamdaki arkadaşımda yanılmıyorsam 50 Mbps ve ya 80 Mbps hız alıyor olması lazım.

8 Mbps paket kullanıp 27 SNR gibi bir değer var ise %90 VDSL vardır. TT hala benim saha dolabını yenilemedi, gitti ilçe dışında, otoban yan yolda yer alan saha dolaplarını yeniledi :kızgın:

Snr yüksek diye kesin VDSL olacak diye kural yok diye biliyorum. Çünkü benim vdsl geldiği zaman dolapta yenilendi. Yani dolapların farklı olduğunu biliyorum. Ve dolaptan santrale uzanan kablolar fiber kabloları.

Ben orada kesin ifadesi kullanmadım, %90 olasılıkla var dedim, %10 hata payı bıraktım, böylece yanlış bilgilendirme yapmamış oluyorum.

Bu arada normal bir şartlar altında santrale yakın olmadığınız sürece ADSL için bu SNR değerleri ülkemizde hayal, ya saha dolabı FTTC denen sisteme ait yada santrale yakınsınız demektir. Santrale yakın olunduğu halde VDSL desteği olmayan tonla yer. O yüzde on buradan geliyor.

Ben orada kesin ifadesi kullanmadım, %90 olasılıkla var dedim, %10 hata payı bıraktım, böylece yanlış bilgilendirme yapmamış oluyorum.

Bu arada normal bir şartlar altında santrale yakın olmadığınız sürece ADSL için bu SNR değerleri ülkemizde hayal, ya saha dolabı FTTC denen sisteme ait yada santrale yakınsınız demektir. Santrale yakın olunduğu halde VDSL desteği olmayan tonla yer. O yüzde on buradan geliyor.
Kesinlikle katılıyorum benim adsl ve snr 35 civarı geziyor. Ana caddede full fiber olmasına rağmen bizim sokak hâlâ adsl [emoji17] [emoji17]

Screenshot_4.png

ben nereden bakıcam bulamadım
Screenshot_5.png
Bu değerler nasıl?

Son düzenleme:
değer.PNG
hız.PNG

Şu anda 24 Mbps'lik internet kullanıyorum ve hat değerlerim yukarıda göründüğü gibi sizce 35 Mbps'lik bir internete geçilebilir mi ? Geçsem hattım 35 Mbps'yi tam anlamıyla kullanabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı