ADSL önerisi

elemeNtary

Hectopat
Selam arkadaşlar, berbat bir altyapıya sahibim maalesef. ADSL destekleniyor sadece 5 sene Türk Telekom kullandım sabit 8Mbit maksimum da 10Mbit hızları kullandım. Yaklaşık 13 gün önce Superonline geçiş yaptım fakat geçmez olaydım hızım 3-6Mbit arası değişiyor pingim yükseldi (9'dan 13-15 arasına) dün şikayet talebi oluşturdum 6Mbit geliyor sabit 8 olmasını istiyorum diye.

Akşamına hız testi ve modem ayarlarından kontrol ettiğim de hızım 4Mbit'e sabitlenmiş ve aldığım hız 3Mbit olmuştu. Biraz önce aradım durumu anlattım modemi resetledi ne hikmetse birden yine 6Mbit hız geri geldi fakat yine 8Mbit hızı göremedim. Türk Telekom bunu sağlamıştı ama kapattırdım maalesef. Şimdi diyorum ki Superonline aboneliğimi kapattırıp (300TL gibi bir iptal bedeli isteniyor) başka hangi ADSL sağlayıcıda en rahata ulaşırım ve modemde görülen değerleri alabilir miyim? Görselleri paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• qweqwe.jpg
    qweqwe.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 48
Hangi siteden yapayım sorgulamayı? Netspeed hiç kullanmadım araştırmadım da bilgim hiç yok modemin gösterdiği rakamları verebilir mi?
TurkNet ve Netspeed üzerinden sorgulama yapabilirsin. Modem arayüzünde olan hat değerleri ADSL ve VDSL portlarında değişiklik gösterebiliyor.

TurkNet ve Netspeed üzerinden sorgulama yapabilirsin. Modem arayüzünde olan hat değerleri ADSL ve VDSL portlarında değişiklik gösterebiliyor.
Böyle çıkıyor ama gösterdiğini verecek mi onu anlamanın hiçbir yolu yok mu?

Dosya Ekleri

• 707606D6-C9D5-419B-8FFD-2F6F01B1905A.png
    707606D6-C9D5-419B-8FFD-2F6F01B1905A.png
    149,9 KB · Görüntüleme: 22
  • C7A3F796-C817-4F45-9D1A-E95FFA028906.png
    C7A3F796-C817-4F45-9D1A-E95FFA028906.png
    115,3 KB · Görüntüleme: 27
ADSL ve VDSL Altyapı için önerim Netspeed.

8 Mbps Tarifesi - 16 Mbps Tarifesi

Not:
* Hizmet kalitesi bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir.
* Taahhüt olmadığı için ilk ay 8 Mbps kullanıp ardından sonraki ay 16 Mbps tarifesine geçip hızını birazcık düşürüp sabitlemelerini isteyebilirsin.

+ Müşteri Hizmetleri Desteği
+ Referans kodu ile 1 yıl boyunca 5 TL indirim ( Geçerliliği olması için kodu veren ile kodu kullanan kişi fatura son ödeme tarihi geçmeden ödeme yapması gerekiyor.)
+ Uygun fiyat
+Taahhüt yok
- Ping konusunda ne iyi ne kötü

Yeni konular

Geri
Yukarı