ADSL ve VDSL hat değerleri

Persephone

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar şu an 16mbit hızında ADSL kullanıyorum SNR Margin değerim 8db yani bu değeri sınırda alabiliyorum gibi görünüyor.
Sorum şu ki VDSL aboneliğine geçsem hat değerlerim yine aynı şekilde kötü mü olur yoksa daha yüksek hızları alabilir duruma mı gelir ?
Birde bulunduğum yerde TTNET Hipernet adı üstünde VDSL hizmeti var, Superonline de aynı alt yapıyı kullandığı için Superonline'dan da VDSL hizmeti almam mümkün müdür ?
Cevaplarınızı bekliyorum :)

Binandaki kablolarla alakalı bir durum olabilir. Bende ADSL 16 kullanıyorum ancak 8 alabiliyorum, yükseltirseler kopmalar olabilirmiş. Bayağı sinirlendirdiler, neyse.
En iyisi sağlayıcını arayıp sorman olacaktır.

Binandaki kablolarla alakalı bir durum olabilir. Bende ADSL 16 kullanıyorum ancak 8 alabiliyorum, yükseltirseler kopmalar olabilirmiş. Bayağı sinirlendirdiler, neyse.
En iyisi sağlayıcını arayıp sorman olacaktır.
Yavaş yavaş arttırın deyin. Bizim orda bir amcaya söylemiştim. Aramış şimdi 13MBPS internet alıyor.

Merhabalar şu an 16mbit hızında ADSL kullanıyorum SNR Margin değerim 8db yani bu değeri sınırda alabiliyorum gibi görünüyor.
Sorum şu ki VDSL aboneliğine geçsem hat değerlerim yine aynı şekilde kötü mü olur yoksa daha yüksek hızları alabilir duruma mı gelir ?
Birde bulunduğum yerde TTNET Hipernet adı üstünde VDSL hizmeti var, Superonline de aynı alt yapıyı kullandığı için Superonline'dan da VDSL hizmeti almam mümkün müdür ?
Cevaplarınızı bekliyorum :)
evet farklı portlardan işlem yapıldığı için hat değerleri değişiyor 2. olarak türktelekom altyapısı ile sol vdsl hizmeti veriyor.

Deneyeyim bi', ne kadar artsa kardır. :)
Elektrikçi çağırdık, yakın zamanda gelip kontrol edecek kabloları, umarım tam hız alabilirim. Peki olmazsa, paket düşürmenin yolu var mıdır acaba ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı