ADSL2+ bölgede VDSL hat çekilebilir mi?

kadiiruzun

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
DevOps Engineer
İstanbul/ Sultangazi'de oturuyorum. Buranın belirli bir kısmında VDSL internet var fakat benim oturduğum yerler ADSL2+ kullanıyor. Fakat bana 3-4 upload lazım. 150-200TL internet faturasını ödeyebilirim. Kısaca evime parasını verip VDSL hat çektirebilir miyim? Çektirebilirsem ne kadar ücret tutar. Superbox alacaktım ama 400TL'de fatura ödeyemem.

Benim de 200 metre ötemde VDSL altyapı var fakat çok zeki Türk Telekom, santral mesafesi 2 KM olan altyapıyı tercih etti. ADSL’den VDSL’ye geçme çalışmaları da çok spontane oluyor, bir bakmışsınız çalışmalar başlamış. En hızlı şekli binanızdaki sakinlerden imzalı dilekçe toplamanız, bu süreci hızlandırır. Ücretle VDSL altyapı çekme işlemine ise hiç girmiyorum, cebinizden binlerce lira çıkar.

Türknet'e sorguladın mı acaba ?
Türknetten başım yandı. İnternet bağlattım 1,5 hafta internetimi bağlamadılar, bende iptal ettirdim. Bu arada herkes maksimum 16mb/s hız veriyor.
Benim de 200 metre ötemde VDSL altyapı var fakat çok zeki Türk Telekom, santral mesafesi 2 km olan altyapıyı tercih etti. ADSL’den VDSL’ye geçme çalışmaları da çok spontane oluyor, bir bakmışsınız çalışmalar başlamış. En hızlı şekli binanızdaki sakinlerden imzalı dilekçe toplamanız, bu süreci hızlandırır. Ücretle VDSL altyapı çekme işlemine ise hiç girmiyorum, cebinizden binlerce lira çıkar.

Binadakiler imza verir bunda sıkıntı yok fakat pek geri dönüş sağlanmıyormuş. Araştırdığımda dilekçe verenleri aylarca bekletmişler. O yüzden kendim parasını verip internet çektirmeyi düşünüyordum sanırım o da hayal oldu.
Peki arkadaşlar millenicom hakkında bilginiz nedir?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı