ADSL'den VDSL'e geçiş 1 hafta mı sürüyor?

erdiozgor

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Bu zaman kadar bölgemde VDSL altyapısı yoktu ve Super Online 16 Mbps paket kullanıyordum şu anda kullanıyorum hala. En son 5 ay önce sorgulamıştım. Demin bir daha arayıp sorayım dedim. Bölgemde 50 Mbps altyapı gelmiş ve VDSL geçiş talebim alındı. 6 gün internetiniz kesik olacak dediler ve 6 gün sonra VDSL geçiş işleminiz olacak dediler. Böyle bir şey var mı hala bu devirde ya? Bilen birileri aydınlatabilir mi beni?

Ben Netspeed kullanıyorum. ADSL kullanırken sürekli takip ederdim VDSL port boş mu diye. VDSL portu gördüğüm gibi başvuru yaptım. Birkaç gün içinde port ADSL'den VDSL'e geçirilir, sonrasında modem desteklerse hemen kullanabilirsiniz dediler.

Dedikleri gibi 2 gün sonra telekom ekibi 5 dakikalık kesinti sonrasında VDSL porta geçirmişti beni. Hiç de beklemedim öyle kesik kesik.

Saha dolabı ile alakalı. Bölgenizde eski bir tip saha dolabı varsa ADSL'den VDSL'e geçiş 2 gün ile 2 hafta arası sürebiliyor. Saha dolabınız yeni ise 10 dk içerisinde geçebiliyorsunuz ( tabi modeminiz VDSL destekliyorsa).

Bu zaman kadar bölgemde VDSL altyapısı yoktu ve Super Online 16 Mbps paket kullanıyordum şu anda kullanıyorum hala. En son 5 ay önce sorgulamıştım. Demin bir daha arayıp sorayım dedim. Bölgemde 50 Mbps altyapı gelmiş ve VDSL geçiş talebim alındı. 6 gün internetiniz kesik olacak dediler ve 6 gün sonra VDSL geçiş işleminiz olacak dediler. Böyle bir şey var mı hala bu devirde ya? Bilen birileri aydınlatabilir mi beni?
Evet aşağı yukarı o sürede bağlanıyor.

Hocam ben de anlamadım çok saçma. NetSpeed'e geçiş yapacağım. Dedim ki müşteri hizmetlerine, ne kadar maliyeti varsa vereyim beni yarın geçirin. 10 gün sürer diyor. Ciddi ciddi dedim ki servis nerede yaşıyorsa evinden alayım arabayla getireyim bağlasın servisimi açın diye. Beyefendi dalga mı geçiyorsunuz diyor.

Var maalesef beni de bekletmişlerdi.
Hocam ben de anlamadım çok saçma. NetSpeed'e geçiş yapacağım. Dedim ki müşteri hizmetlerine, ne kadar maliyeti varsa vereyim beni yarın geçirin. 10 gün sürer diyor. Ciddi ciddi dedim ki servis nerede yaşıyorsa evinden alayım arabayla getireyim bağlasın servisimi açın diye. Beyefendi dalga mı geçiyorsunuz diyor.

Hocam eski bir NetSpeed kullanıcısı olarak çok zorluklar yaşadım ve çıktığım için mutluyum.

Normalde 30-40 saniyelik bir işlem fakat;

SOL sizden kayıt alıyor sonra TT'ye iletiyor. VDSL ve ADSL'de altyapı sahibi TT.

TT ardından en yakın müdürlüğe, müdürlük ise çalışana iş emri veriyor. Buraya kadar bile 2-3 gün bitti.

Çalışan ise saha dolabına gidip, kabloyu VDSL destekli reglete çakıyor. Bu işlem 30-40 saniye sürüyor ama gün içinde çok fazla yere uğrandığı için 1 günü bu şekilde sayın 4 gün etti.

TT aklı selim bir firma olsaydı, fiziksel işleme gerek kalmadan DSLAM'dan yapacağı 2 tık ile hattınızı VDSL'e alabiliyor ama bunu yapmıyor. Yoksa ADSL veya VDSL diye port ayrımı yok...

Bu sıralar TT, diğer firmaları pek sallamıyor, süreç bundan dolayı uzuyor.

Geri
Yukarı