ADSL'den VDSL'e geçiş

Arda I

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Dün yani 13 Ocak 2023 tarihinde sağlayıcımı arayıp internetteki birçok siteden yaptığım sorguyla altyapımın desteklediğini ve santrale uzaklığımı 270 metre olarak gördüğümü söyledim ve VDSL'e geçiş yapmak istediğimi söyledim. Benim gördüğüm değerden daha az bir değere kadar geçebileceğimi söylediler ben de tamam dedim şimdilik o kadar Mbps de yeter diyerek kabul ettim. Bugün arayıp boş port yok deyip kapattılar. İnternette portun olabildiğini görebiliyorum hala, tekrar arayıp ben port görebiliyorum dediğimde tekrar boş port yok dediler, bu durumu nasıl çözebilirim, beklemeli miyim yoksa taahhüdüm dolunca başka bir ISS'ye mi geçmeliyim?

Yaşadığım mahallemde bulunmuyor ilçemin diğer ucunda mevcut. Peki bunun bir faydası olur mu müşteri temsilcisi yardımcı olamıyorsa oradakiler ilgilenebilir mi?

Kısaca şöyle de diyebiliriz; hangi siteden kontrol yaparsam yapayım, portun olduğunu görebiliyorum ancak sağlayıcım boş port yok demekte ısrarcı.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.png
    2.png
    24,1 KB · Görüntüleme: 35
  • 3.png
    3.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 41
  • 4.PNG
    4.PNG
    42,7 KB · Görüntüleme: 42
  • 5.PNG
    5.PNG
    84,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Yaşadığım mahallemde bulunmuyor ilçemin diğer ucunda mevcut. Peki bunun bir faydası olur mu müşteri temsilcisi yardımcı olamıyorsa oradakiler ilgilenebilir mi?

Kısaca şöyle de diyebiliriz; hangi siteden kontrol yaparsam yapayım, portun olduğunu görebiliyorum ancak sağlayıcım boş port yok demekte ısrarcı.
İnternetten gördüğünüz bilgilerle sağlayıcının ekranda gördüğü bilgiler eşleşemeyebiliyor bu çok sık rastlanılan bir durum. Yani gerçek bilgiyi bu durumda sadece müdürlükten alabilirsiniz. Yada sürekli bir telefon trafiği yaparak sağlayıcı port sorununu çözebilmesi için arayabilirsiniz.

port sorununu çözeceğiz tarzı bir söylemde bulunmadılar, aksine vdsl paket başvurumu iptal ettiler ve eski adsl paketimden devam edebileceğimi söylediler, başvurunuzu beklemeye alıyoruz, port bekleyeceksiniz tarzı bir söylem olmadı.

Sitedeki bilgiler bazen güncel olmayabiliyor ama çoğunda gözüküyorsa yüksek ihtimal VDSL port vardır düşüncesindeyim ben.
Acaba diyorum bağlı olduğunuz santral farklı bir santralmi o yüzden göremiyor olabilirler mi bir ihtimal ondan da olabilir.
Ya da farklı bir ISS firmasını arayın VDSL internet bağlatabiliyor muyuz diye öğrenebilirsiniz.
En etkili yöntem arkadaşın dediği gibi müdürlüğe gitmeniz ya da müşteri hizmetlerini sürekli aramanız.
Türk Telekom kullanıyorsunuz sanırım Twitter üzerinden @umitonaltr ve @krc_ysf kişilerini etiketleyip şikayetinizi yazabilirsiniz TT destek ekibi sizinle iletişime geçmek isteyecek bir ihtimal bu şekildede çözebilirsiniz sorununuzu.

Superonline internet kullanıcısıyım yanılmıyorsam 8 ya da 9 yıl oldu, farklı ISS firmalarını aramak ve Superonline ceosuyla Superonline'ı etiketleyip tweet atmam etkili olur mu?

Superonline internet kullanıcısıyım yanılmıyorsam 8 ya da 9 yıl oldu, farklı ISS firmalarını aramak ve Superonline ceosuyla Superonline'ı etiketleyip tweet atmam etkili olur mu?

Türk Telekom'da genelde işe yarıyor ama Turkcell için bir şey diyemiyorum.
Farklı ISS firmalarını ararsanız onlar size ne diyor aynı şeyleri mi söylüyor belki bilgi alabilirsiniz o yüzden demiştim hocam.

Geri
Yukarı