ADSL'den VDSL'e geçiş

Müşteri hizmetleri ile konuşup böyle bir durum var mı diye bilgi alması daha sağlıklı olur bu durumda o zaman.
türktelekom müsteri hizmetlerine sorduğumda şuan turkcell kullanıyorsunuz. Eğer iptal edip türktelekomdan vdsle geçemeyebilirsiniz. Risk alırsınız falan dedi. Tam anlayamadım.
Arkadaş görüşmüş. Risk alırsınız derken bunu kastetti heralde.

Türk Telekom pişmanıyım ilk zamanlar tam 16 veriyordu sonradan 12'ye düşürdü ve ücret hep artıyor aynı kalsa anlarım 65TL olan faturam bu ay 91TL geldi sana önerim Turkcell müşteri hizmetlerine gitdeki paket yükselteceğim ADSL'den VDSL geçeceğim de adam gibi internetin olsun ben eskiden Turkcell'in 4MB/s internetini kullanıyordum 4'te 4 veriyordu. Kısaca cayma bedeli ödeme olmasa 1dk Türk Telekom'da durmam.

Ama ADSL kullandığı için olmuyor. ADSL'den çıktığı için ADSL portundan çıkış oluyor. Portlar çok farklı.
tam da bunu sormak istemiştim. nedir yani bu olay? şimdiye kadar adsl kullanıyordum ama vdsl desteklediğini söyledi türktelekom yani 50mbps verebileceklerini fakat boş port olmadığını söyledi. adsl portu ayrı vdsl portu ayrı falan mı yani nedir olay?

Keşke bende VDSL geçişi yapabilsem bende de aynı bahane boş port yok. Aynısı bana da söylenmişti.

tam da bunu sormak istemiştim. nedir yani bu olay? şimdiye kadar adsl kullanıyordum ama vdsl desteklediğini söyledi türktelekom yani 50mbps verebileceklerini fakat boş port olmadığını söyledi. adsl portu ayrı vdsl portu ayrı falan mı yani nedir olay?
Tamamen ayrı teknolojiler ve farklı portlar. VDSL2 100 Mbps, ADSL 2+ 24 Mbps destekliyor. Port açılınca direk geçin. Portların belirli sayısı vardır.

Tamamen ayrı teknolojiler ve farklı portlar. VDSL2 100 Mbps, ADSL 2+ 24 Mbps destekliyor. Port açılınca direk geçin. Portların belirli sayısı vardır.
Şuan zaten port kutusu bizim binada ve birini ben kullanıyorum. Ben superonline aboneliğimi iptal etsem bir tane boşalacak ama şuan adsl kullanıyorum. iptal ettiğimde boşalan porta tekrar abonelik açsam vdsl olarak. oluyormu?

Peki açıldığını sadece müşteri hizmetlerine sorarak mı anlayabiliriz hocam.

Şuan zaten port kutusu bizim binada ve birini ben kullanıyorum. Ben superonline aboneliğimi iptal etsem bir tane boşalacak ama şuan adsl kullanıyorum. iptal ettiğimde boşalan porta tekrar abonelik açsam vdsl olarak. oluyormu?
Bug olmuş mesaj tekrar gitti.
Peki açıldığını sadece müşteri hizmetlerine sorarak mı anlayabiliriz hocam.
Altyapı sorgulama sitelerinde çıkıyor. Netspeedde direk çıkıyor.

Bug olmuş mesaj tekrar gitti.

Altyapı sorgulama sitelerinde çıkıyor. Netspeedde direk çıkıyor.
şimdi müşteri hizmetleriyle konuştum. açık açık anlattım. ben şuan adsl kullanıyorum ve şuan siz bana port olsaydı 56mbps verebiliyor olucaktınız değil mi dedim. evet dedi. o zaman ben şuan ki aboneliğimi iptal ettirdiğim de port boşalacagı için türktelekomdan internet bağlatıp direk vdsle geçebiliyorum değilmi dedim evet dedi ama bazen abonelik iptali yapsanız bile port boşalamama gibi sorunlar olabiliyor bazen dedi. yani eğer iptal edersem %100 port boşalıcak diyemiyorlar. garip.

Geri
Yukarı