ADSL'den VDSL'e Geçiş

omerkpln

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığı gibi ADSL kullanan biri örneğin 16 Mbps olan paket hızını 35 Mbps'ye yükseltirse vaadedilen hızı alması için VDSL bir modeme geçmesi yeterli olacak mıdır? Ankastreden modeme farklı bir kablo çekmek gerekir mi?

Başlıkta da yazdığı gibi ADSL kullanan biri örneğin 16 Mbps olan paket hızını 35 Mbps'ye yükseltirse vaadedilen hızı alması için VDSL bir modeme geçmesi yeterli olacak mıdır? Ankastreden modeme farklı bir kablo çekmek gerekir mi?
Kardeşim muhtemelen Turknet'e hattını taşıtacaksın bundan dolayı mevcut hattın üzerinden vaad edilen hızı alabilirsin.Ben Turknet'e bugün geçtim hiç kesinti yaşamadım kullanıcı adı şifre geldi direkt modem arayüzüne girdim bağlandım internete. Aklınıza takılan konu olursa yardımcı olabilirim.

Türknet'e abone oldum ama 16 Mbps ile. Artık 35 Mbps'ye kadar destekliyormuş. O yüzden VDSL'e geçebilirim. Modem öneriniz var mı? afcaflı bir şey olmasına gerek yok. Maksimum 100-150 TL civarı. Sahibinden'de ikinci el ttnet VDSL modemler var 50-70-80 TL civarı ama alınır mı bilmiyorum?

Türknet'e abone oldum ama 16 Mbps ile. Artık 35 Mbps'ye kadar destekliyormuş. O yüzden VDSL'e geçebilirim. Modem öneriniz var mı? afcaflı bir şey olmasına gerek yok. Maksimum 100-150 TL civarı. Sahibinden'de ikinci el ttnet VDSL modemler var 50-70-80 TL civarı ama alınır mı bilmiyorum?
Aynen 70-80 TL'ye alabilirsin modemi.Ben Superonline'nın verdiği modemi kullanıyorum vdsl destekli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben adsl kullanıyordum hiç kablo falan çekilmeden direkt kullanıcı adı şifre girince vdsl olarak bağlandı.

ADSL hat kablosu 2 kanallı bir kablodur.
VDSL hat kablosu 4 kanallı bir kablodur.
Buna göre altyapı'dan gelen siyah kabloyu altyapı sahibi olan Türk Telekom 4 kanallı kabloyla değiştirecektir.

Bende ZyXEL vmg3312 b10b var Vdsl geçmedim ama geçmeyi düşünüyorum. Kutusuz halini 80₺'ye almıştım. İstanbul'da 100₺ genelde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı