ADSL'den VDSL'e geçişte yaşadıklarım

mustafakaplan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Evet arkadaşlar, İstanbul'dan memlekete döndüm ve uzaktan eğitime geçtiği için üniversitem evdeki internetin bana yetmeyeceğini düşündüğüm için VDSL'e geçiş yapmak istedim. ADSL ile 16 Mbps alıyordum, şu an başvurduğum paket 35 Mbps VDSL2, bu süreç içerisinde yaşadıklarımı ve tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim.

İlk olarak alt yapımı NetSpeed ve Millenicom gibi sitelerde sorgulattım, 42 Mbps'ye kadar alabildiğimi öğrendim. Buraya kadar her şey çok güzel sonra Türk Telekom'u aradım ve bir de ne öğreneyim boş port yok dediler. Sağdan soldan biraz araştırma ile port açtırma olaylarına giriştim. Kurumsal müşteri ofislerine kadar gittim ama nafile. Eve döndüm ne yapsam ne etsem derken linkedin üzerinden Türk Telekom'un ceosuna yazdım, durumu izah ettim ilgili birime yönlendireceklerini söyledi, belki de otomatik bir mesajdı bundan emin değilim ama işin içerisine BTK'yı da katacağımı söylediğimde bugün daha doğrusu bir yarım saat önce portların açıldığını gördüm sorguladığımda ve paketimi geçirdim. Bu süreç içerisinde günde en az 12-13 defa 5 gündür telefon görüşmesi yapıyorum. Müşteri hizmetleri ile kanka olduk resmen.

Gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç, Türk Telekom bulunduğum bölgede tekel hatta Türkiye'nin birçok bölgesinde böyle. Birçok ISS ile görüştüm ancak hepsi Türk Telekom'a bağlı olduklarını belirtti işlem yapamadılar, sürekli git gel git gel artık pes ettirmiş olmalıyım ki en nihayetinde açtılar. Böyle bir sürece hazırlanacak arkadaşlara tavsiyem birkaç gün üst üste her yerden darlayın hatta gerekirse BTK'ya kadar şikayet edin ancak peşini bırakmayın. Çünkü bu sorunlar talimat alınmadan veya üstüne gitmeden çözülmüyor.

1 Hafta önce Türk Telekom'un CEO'suna başvuruda bulundum 1 kez bile aramadılar. Bulunduğum bölgede 1 Mbps'den fazla alamıyorum ama TürkNet'in aktif 100Mbps altyapısı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı