ADSL'den VDSL'e Otomatik Geçmiş olabilir mi ?

Çok çok teşekkür ederim.müşteri hizmetlerine danışacagım tekrardan.

Kesinlikle hocam.
Cidden bunun modemle alakalı oldugunu düşünmüyor değilim.
Türk Telekom'un 288 TL'ye iyi olduğunu söyledikleri bir modem satın aldım.
2 güne elime ulaşır onun ile deneyeceğim.
Eğer sorun modem ile değil port değişikliği vs ile ise buraya bilgilendirme bırakacağım.
Modemle alakalı olabilir mi evet olabilir. Modemde DSL ışığı hangi renk yanıyor peki? Huawei modemlerini beğenmiyorum, en azından İSS'nin verdiği Huawei modemlerini desem daha doğru olur. İnşallah dedikleri gibi güzel modem ulaşır elinize. Ayrıca snr değerini ayarlayabileceğiniz modemleri İSS vermez verse de ayarlayamazsınız çünkü modemleri maalesef kısıtlıyolar. Takipteyim.

Modemle alakalı olabilir mi evet olabilir. Modemde DSL ışığı hangi renk yanıyor peki? Huawei modemlerini beğenmiyorum, en azından ISS'nin verdiği Huawei modemlerini desem daha doğru olur. İnşallah dedikleri gibi güzel modem ulaşır elinize. Ayrıca SNR değerini ayarlayabileceğiniz modemleri ISS vermez verse de ayarlayamazsınız çünkü modemleri maalesef kısıtlıyorlar. Takipteyim.

Turuncu yaniyor yani VDSL.
Yeni modemim bu hafta ici gelir ama en onemlisi teknik ekibin gelip yeni bir kablo çekmeleri.
Santrale 800 metre uzaktayim ki bu da bir şey degil 11 senedir ADSL kullanıyorum ve ayni kablo VDSL gecince kablo ile ilgili sorun oldugunu yani altyapisal bir sorun oldugunu düşünüyorum umarim halledilebilir ve boyle bir sorun yaşayanlara yol gosterici olur boyle bir konu.
Modemle alakalı olabilir mi evet olabilir. Modemde DSL ışığı hangi renk yanıyor peki? Huawei modemlerini beğenmiyorum, en azından ISS'nin verdiği Huawei modemlerini desem daha doğru olur. İnşallah dedikleri gibi güzel modem ulaşır elinize. Ayrıca SNR değerini ayarlayabileceğiniz modemleri ISS vermez verse de ayarlayamazsınız çünkü modemleri maalesef kısıtlıyorlar. Takipteyim.

Evet teknik ekip geldi ve soruna baktı. Abi arkadaşta hiç diksiyon yok rahatlık on numara hiçbir şekilde yardımcı olamadı.
Hattım santralden sağlam fakat eve gelen 10 Mbps daha az ve haliyle upload yerlerde.
Yani hız alamam santrale olan uzaklıgımla ilgili imiş. Size yemin ediyorum Telekom'u tekrar aradım 800 metre bir mesafe için böyle bir sorun olamaz ve nadir görülüyor dendi. Gerçekten kutu ile aramda 35 metre mesafe var ne olacak yeni bir kabloçekip deneseler 11 senelik aynı kabloyu kullanıyorum zaten.
Durum budur. Yeni modemim gelince onun ile deneyip olmazsa 35'ten 24e iniş yapacagım.
Gerçekten birazcık sorun çözme odaklı gitseler birazcık.

Son düzenleme:
Turuncu yaniyor yani VDSL.
Yeni modemim bu hafta ici gelir ama en onemlisi teknik ekibin gelip yeni bir kablo çekmeleri.
Santrale 800 metre uzaktayim ki bu da bir şey degil 11 senedir ADSL kullanıyorum ve ayni kablo VDSL gecince kablo ile ilgili sorun oldugunu yani altyapisal bir sorun oldugunu düşünüyorum umarim halledilebilir ve boyle bir sorun yaşayanlara yol gosterici olur boyle bir konu.

Evet teknik ekip geldi ve soruna baktı. Abi arkadaşta hiç diksiyon yok rahatlık on numara hiçbir şekilde yardımcı olamadı.
Hattım santralden sağlam fakat eve gelen 10 Mbps daha az ve haliyle upload yerlerde.
Yani hız alamam santrale olan uzaklıgımla ilgili imiş. Size yemin ediyorum Telekom'u tekrar aradım 800 metre bir mesafe için böyle bir sorun olamaz ve nadir görülüyor dendi. Gerçekten kutu ile aramda 35 metre mesafe var ne olacak yeni bir kabloçekip deneseler 11 senelik aynı kabloyu kullanıyorum zaten.
Durum budur. Yeni modemim gelince onun ile deneyip olmazsa 35'ten 24e iniş yapacagım.
Gerçekten birazcık sorun çözme odaklı gitseler birazcık.
Ölçüm yaptıklarında size düşük geliyosa altyapıda sıkıntı var sizin yapabileceğiniz bişey yok. İçinizin rahat etmesini isterseniz kutudan evinize cat6 çektirin. Maalesef çalışanlar bazı şeylerden bir haber, soru sormaya çekiniyor insan.

CAT6 kabloyu modemden bilgisayara kullanıyorum zaten ben?
Cat6 kabloyu kutudan modeme kadar da çektirebilirsiniz. Modeme girecek olan ucuna rj11 jak çakıyolar. Sağlam ve veriyi en iyi şekilde iletmesi açısından tercih ediliyor. Yalnız kutuya takılan renk ile rj11 jak'a çakılacak renklerin aynı olması gerekiyor.

CAT6 kabloyu kutudan modeme kadar da çektirebilirsiniz. Modeme girecek olan ucuna RJ11 jak çakıyorlar. Sağlam ve veriyi en iyi şekilde iletmesi açısından tercih ediliyor. Yalnız kutuya takılan renk ile RJ11 Jak'a çakılacak renklerin aynı olması gerekiyor.

Yani internet telefon kablosu(gri) yerine siz direk ankastreden CAT 6 ile interneti getirtin diyorsunuz?

Geri
Yukarı