ADSL'den VDSL'ye nasıl geçiş yapılır?

Adiltgrl

Centipat
İyi akşamlar arkadaşlar benim internetim anladığım kadarıyla ADSL Türk Telekom direkten geliyor kablo. Ben bunu VDSL nasil yapabilirim? Yaptığımda birisi gelip, işlem uygulayacak mı direkt de kabloların yerlerini değiştirmek gibi falan yoksa onlar internet üzerinden her şeyi hallediyor mu?

Şu an 3 yıllık 50GB sınırsız 1.6MB ADSL internet kullanıyorum.

16'dır hocam 1.6 olsa duramazsınız da sorunuza geleyim.Hayır sizlik bir şey yok eğer iç tesisatta sorun yoksa.Başvurunuzu yapın iss sadece portunuzu vdsl'e çeviricek bu kadar.

Alt yapınız destekliyorsa sizi yeni bir tarifeye geçirecekler. VDSL modem almanız gerekiyor. ADSL modemler VDSL desteklemiyor.

Şimdi ben vdsl paket istiyorum desem adamlar gelmeden olur onlar kendi pcleriyle halledellermi

Türk Telekom zyxel VMG3312-B10 modemin markası ve modeli bu ve kullanım klavuzunda bu yazıyor
1590174160108.png

Türknet Araması yapınca bu çıktı bilmiyorum ne kadar gerekli
1590174000644.png

ADSL kullanıcısına VDSL destekli modem vermezler :) belli standarlar var

Emin misiniz hocam? Bal gibi de veriyorlar hatta fiber destekli modem verdikleri bile oluyor. Bknz Airties 5650TT. Hem adsl hem vdsl modem kendisi.Bilmeden lütfen yorum yapmayalım.
Şimdi ben vdsl paket istiyorum desem adamlar gelmeden olur onlar kendi pcleriyle halledellermi

Türk Telekom zyxel VMG3312-B10 modemin markası ve modeli bu ve kullanım klavuzunda bu yazıyor
Eki Görüntüle 570722

Türknet Araması yapınca bu çıktı bilmiyorum ne kadar gerekli
Eki Görüntüle 570719
Eğer ev tesisatında sorun yoksa siz hiçbir şey yapmadan direkt vdsl'e geçirebilirler iss'niz.

ADSL kullanıcısına VDSL destekli modem vermezler. :) Belli standartlar var.

1. Verilir, niye verilmesin? Superonline'da iken bana Huawei HG658 verilmişti ADSL hattımda kullanıyordum. TürkNet'e geçip VDSL kullanmaya başlayınca da bu modemi kullanmaya devam ettim.

2. Belki adamda ISS'in verdiği modem yok farklı bir modem var?

🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Emin misiniz hocam? Bal gibi de veriyorlar hatta fiber destekli modem verdikleri bile oluyor. Bknz Airties 5650TT. Hem adsl hem vdsl modem kendisi.Bilmeden lütfen yorum yapmayalım.

Eğer ev tesisatında sorun yoksa siz hiçbir şey yapmadan direkt vdsl'e geçirebilirler iss'niz.
kusura bakmayın ben evde fazla durmuyorum genelde çalışıyorum akşam evde oluyorum ve adamlarda bayramda gelmez farkındayım hani gelecek olurlar ve ben evde olmam o yüzden sıkıntı internet dedemin üstüne birde adamlar gelir şöyle böyle yapın der kablo mablo derler dedem gil anlamaz o yüzden sıkıntı çıkar bu yüzden sorun ediyorum gelirlermi diye falan işte

ve ev tesısatı diye birşey yok ev eski 1960 lardan kalma kablo direk direkten benim modeme geliyor 2 tel sadece

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı