Çözüldü Advanced SystemCare optimizasyon sonrası siyah ekranda kalma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

medmaster

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Advanced SystemCare adlı programı yüklemiştim. Birkaç optimizasyon yaptıktan sonra yeniden başlattım. İlk önce siyah ekranda sönen daire vardı. Daha sonra restart attım. Yine aynısı oldu ALT+F4 yaptım. Ekte görüldüğü gibi kaldı. Hiçbir şey olmuyor.

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sistemi güvenli modda çalıştırıp Windows 10’nun bize sunmuş olduğu “sıfırla” seçeneği ile yalnızca c diskini sıfırladım ve sistem şuan sıkıntısız çalışıyor. Ayrıca başlığı değiştiren moderatör arkadaşımız kim ise ona şunu söylemek istiyorum. Benim sorunum şuan yazılı olan sorun değil “Windows siyah ekranda kalma sorunu” dur. Lütfen başlıklarla oynarken dikkat edelim. Keza Windows’un bu hale gelmesinin tek nedeni ASC programı değil.
Advanced ı bende kullandım arada sırada böyle sorunlara sebep olabiliyor. IOBit Uninstaller dışında hiçbir programlarını kullanmam. ASC sistemi kısa vadede düzeltsede uzun vadede sorunlara sebep olabiliyor. Açıkçası tek yaptığıda disk birleştirme güncelleme denetleme güvenlik deliği altında çerezleri temizlemek apptada gibi yerlerdeki çöp dosyaları silmek ve windows update ten yapabileceğin güncellemeleri indirmek. Bunlar el ilede yapılabilecek şeyler. Azıcık bilgisayar kullanmayı bilen biri bile bu programın yaptığı birçok şeyi kendisi yapabilir :) Sistem geri yükleme yapın sorununuzu çözer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sistemi güvenli modda çalıştırıp Windows 10’nun bize sunmuş olduğu “sıfırla” seçeneği ile yalnızca c diskini sıfırladım ve sistem şuan sıkıntısız çalışıyor. Ayrıca başlığı değiştiren moderatör arkadaşımız kim ise ona şunu söylemek istiyorum. Benim sorunum şuan yazılı olan sorun değil “Windows siyah ekranda kalma sorunu” dur. Lütfen başlıklarla oynarken dikkat edelim. Keza Windows’un bu hale gelmesinin tek nedeni ASC programı değil.

Çözüm
En büyük sebebi ASC. Kayıt defterini kurcaladığı için siyah ekran sorunu yaşadınız.

gerçeği söylemek gerekirse gerekmedikçe hiç bir 3. parti yazılım kurmayın özel bir durum olmadıkça makine düzelmiyor daha kötü olmakta hele SSD var ise niye kurduğunu kullanıcıların ısrar ile çok merak etmekteyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı