Adware Chrome'dan Opera'ya bulaşır mı?

102035

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben güvenlik ve bellek açısından Opera'ya geçiş yaptım. Opera tüm şifre vs. her şeyi kendisine geçirdiği için eğer Chrome'da herhangi bir Adware varsa Opera'ya geçer mi? Veyahut virüs varsa? Bir de Kaspersky Protection eklentisini Opera'da nasıl aktifleştireceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adware virüsleri benim bildiğim bulaştığı zaman ki yüklü olan tüm tarayıcılara bulaşır.
Ben ana tarayıcının önbelleğine bulaşıyor diye biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim. Bir de Kaspersky kendisi mi etkinleştiriyor Kaspersky Protection uzantısını yoksa ben manuel olarak mı yapmam lazım? Herhalde kendisi etkinleştiriyor çünkü Opera uzantılarında öyle bir eklenti bulamadım.
@Murat5038 @THE_MILLER Yardım ederseniz sevinirim. Böyle bir şey mümkün mü ve Kaspersky Protection eklentisi otomatik mi etkinleştiriliyor?

Son düzenleme:
Ben ana tarayıcının önbelleğine bulaşıyor diye biliyorum. Yanlış biliyor olabilirim. Bir de Kaspersky kendisi mi etkinleştiriyor Kaspersky Protection uzantısını yoksa ben manuel olarak mı yapmam lazım? Herhalde kendisi etkinleştiriyor çünkü Opera uzantılarında öyle bir eklenti bulamadım.
@Murat5038 @THE_MILLER Yardım ederseniz sevinirim. Böyle bir şey mümkün mü ve Kaspersky Protection eklentisi otomatik mi etkinleştiriliyor?
Hayır tüm tarayıcılarına bulaşıyor. Kaspersky kullanmadım moderatörlere sorabilirsin.

Adware'a göre değişir bu, mesela sende Adware varsa ve bunu yazan kişi diğer tarayıcıları da bulup onlara da enjekte olması emrini vermişse onlara da geçer.
Hmm, benim bilgisayarımda herhangi bir virüs yok ama yine sorayım dedim. Benim merak ettiğim şu an Kaspersky Protection eklentisi Opera'ya nasıl yüklenecek veya Kaspersky otomatik yüklüyor mu?

Hmm, benim bilgisayarımda herhangi bir virüs yok ama yine sorayım dedim. Benim merak ettiğim şu an Kaspersky Protection eklentisi Opera'ya nasıl yüklenecek veya Kaspersky otomatik yüklüyor mu?
Kaspersky'ı bilgisayarına yükledikten sonra Opera'yı açtığında sağ üstte bir yerde senden izin istiyor yüklenmesi için kabul ettiğinde tarayıcına yükleniyor o eklenti. Ayrıca Kaspersky yükleyeceksen ve sana pahalı geliyorsa Kaspersky Free yazılımı var, bildiğimiz Anti-Virus sadece üç beş tane ayarını kapatamıyorsun hepsi açık olmak zorunda ki hepsi güvenlik ayarları zaten açık olması daha iyi. 1 yıllık lisans veriyor hesap oluşturduğunda onu deneyebilirsin.

Kaspersky Protection Plugin

Adware yapısına göre bulaşabilir. Chrome altyapısını da kullandığı için bulaşma ihtimali yüksek. Varsayılana genelde bulaşmaz tüm tarayıcılara bulaşır.
Teşekkürler hocam ancak verdiğiniz link Chrome için, bana Opera linki lazım.

Kaspersky'ı bilgisayarına yükledikten sonra Opera'yı açtığında sağ üstte bir yerde senden izin istiyor yüklenmesi için kabul ettiğinde tarayıcına yükleniyor o eklenti. Ayrıca Kaspersky yükleyeceksen ve sana pahalı geliyorsa Kaspersky Free yazılımı var, bildiğimiz Anti-Virus sadece üç beş tane ayarını kapatamıyorsun hepsi açık olmak zorunda ki hepsi güvenlik ayarları zaten açık olması daha iyi. 1 yıllık lisans veriyor hesap oluşturduğunda onu deneyebilirsin.
Opera'yı açtığımda öyle bir şey çıkmadı malesef.

Teşekkürler hocam ancak verdiğiniz link Chrome için, bana Opera linki lazım.

Opera'yı açtığımda öyle bir şey çıkmadı malesef.
Opera'nın eklentiler bölümünde Chrome eklentilerini Opera'ya yüklemeni sağlayan bir eklenti bulunuyor olması lazım. Murat5038'in attığı eklentiyi onun sayesinde Opera'ya kurabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı