Adware.Elex.Shrtcln Virüsü Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Google chrome'u denetim masasından kaldırmayı dener misin? Onun yerine Opera veya Firefox kullan. Kaspersky nasıl bulamıyor, MalwareBytes nasıl fixleyemiyor 2 yıldır olan Adware'i hala anlamış değilim.
Başka bir çözüm yok, hiçbir yerde yok. Ransomwareler bu kadar uğraştırmıyor arkadaş.
Chrome kaldırmama rağmen sorun devam etti. Merak ettiğim bir şey var.
Format atsam yeni windowsda bu sorun devam eder mi ?

Chrome kaldırmama rağmen sorun devam etti. Merak ettiğim bir şey var.
Format atsam yeni windowsda bu sorun devam eder mi ?
Bilinmiyor ancak hayatımda ilk defa böyle bir adware görüyorum.
Chrome'u tamamen sil. %appdata% ve Locallerden de sil.
Hiçbir kalıntı bırakma.
CCleaner ile "Kayıt Defteri" işlemlerini uygula.
Opera veya Firefox kur.

Bilinmiyor ancak hayatımda ilk defa böyle bir adware görüyorum.
Chrome'u tamamen sil. %appdata% ve Locallerden de sil.
Hiçbir kalıntı bırakma.
CCleaner ile "Kayıt Defteri" işlemlerini uygula.
Opera veya Firefox kur.
Chrome harici tarayıcıları ne kadar istesem de kullanamıyorum maalesef.
Chrome ile alakalı her şeyi silmiştim fakat virüs devam ediyordu. Virüs girdikten 1 gün sonra bilgisayar kendini topladı virüse dair bir şey yoktu ama kapatıp açtığımda geri gelmişti.
Gerçekten zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum umutsuzluğa kapıldım.

Chrome harici tarayıcıları ne kadar istesem de kullanamıyorum maalesef.
Chrome ile alakalı her şeyi silmiştim fakat virüs devam ediyordu. Virüs girdikten 1 gün sonra bilgisayar kendini topladı virüse dair bir şey yoktu ama kapatıp açtığımda geri gelmişti.
Gerçekten zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum umutsuzluğa kapıldım.
@24099 'ın istediği raporları paylaşın, benden bu kadar.
Gerisini Akil Gündoğan'a bırakıyorum :D
@Murat5038 'i aynı şekilde etiketleyeyim.

Sistem geri yükleme kullanmasaydınız keşke zira bazı zararlı yazılım bulaşması durumlarında sistemi kurtarabilirken bazen de daha beter edebiliyor. Kaspersky bu sebeple uyarı vermiş olabilir.

En iyisi başka sıkıntılar da yaşanıyorsa temiz kurulum yapmanız gibi gözüküyor.

Bana ilginç gelen şey Kaspersky temiz diyor, Zemana AntiMalware temiz diyor, MBAM temizliyor ardından geri geliyor, Comodo Hijack Cleaner ve AdwCleaner de temiz diyor. Demek ki sisteminizde böyle bir zararlı yok veya MBAM tespiti yanlış alarm gibime geliyor.

Sistem geri yükleme kullanmasaydınız keşke zira bazı zararlı yazılım bulaşması durumlarında sistemi kurtarabilirken bazen de daha beter edebiliyor. Kaspersky bu sebeple uyarı vermiş olabilir.

En iyisi başka sıkıntılar da yaşanıyorsa temiz kurulum yapmanız gibi gözüküyor.

Bana ilginç gelen şey Kaspersky temiz diyor, Zemana AntiMalware temiz diyor, MBAM temizliyor ardından geri geliyor, Comodo Hijack Cleaner ve AdwCleaner de temiz diyor. Demek ki sisteminizde böyle bir zararlı yok veya MBAM tespiti yanlış alarm gibime geliyor.
İlginiz için teşekkür ederim öncelikle ancak yanlış alarm olsa dahi CPU kullanımı aşırı şekilde arttı.
Screenshot daha önceden Malwarebytes ile aldığım bir screenshot.
Bu virüs ilk başta Chrome.exe olarak gözüküyordu. Bilgisayar ilk açıldığında hiçbir program olmamasına rağmen görev yöneticisinde New Tab - Google Chrome adlı bir görev çalışıyor durumdaydı.

Görev yöneticisinde şüpheli dosya gözükmüyor. Ancak internette de bu sorunun çözümünü aradığımda, Local kısmından google/chrome/default Webdata ve Secure Preferences dosyalarını silerek bu virüsü kaldırabileceğim söylendi fakat sonuç değişmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı