Adware.SwiftBrowse.D hakkında bilgisi olan var mı?

hesperus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Bugün bilgisayarımda tam sistem virüs taraması yaptığımda bu 2 sonuçla karşılaştım. Konuyla ilgili olarak arama yaptığımda çeşitli yabancı sitelerde benzer konularla ilgili sonuçlar buldum, fakat tam olarak anlayamadım. İşletim sistemim; Windows 8.1 Güvenlik programım; F-Secure IS 2014

Sonuç: 2 kötü yazılımı bulundu
Adware.SwiftBrowse.D (Reklam Yazılımı)
  • C:\Users\erhan\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\TDRMSY6K\Setup[1].exe\stream_14251.bin
  • C:\Users\erhan\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\IE\TDRMSY6K\Setup[1].exe\stream_14709.bin

Aslında söylediğinizi daha önce yapmaya çalıştım. Yani bu iki dosyayı VirusTotal yada benzer yerlerde taratmak istedim. Ancak iki dosyayıda yerinde bulamıyorum yani göremiyorum. Yada bu dosyalar gizli bir dosya ise bulma yöntemini bulamadım.

Evet ayarlardan gizli dosya ve klasörleri göster yaptım.
Sistemin bütününe bakmak lazım. Eğer sistemde zararlılar varsa ve bunlar üzerinde işlem yaptıktan sonra zaten bu tür dosyalar da ortadan kalkar. Bu da sistemin çeşitli Log'larını alıp incelemeden ve gereğini yapmaktan geçer. Zaten Setup[1].exe dosyası silinebilir bir kopya dosya. Aslı da sistemde var demektir. Tabi gidin silin demiyorum.

Benim size önerim; Adwcleaner +Junkware removal tool + MalwareBytes ve Eset online scanner ile sistemi taratın. Bulunanları silin. Sistemi yeniden başlatın. Ve dosyaları gözlemleyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı