Aerocool 400W VX Plus fan sesi

Eren Aktas

Kilopat
Teknobiyotik adlı firmadan satın aldım yaklaşık 4,5 ay önce, elimde ne yazık ki garantisi yok. Bilgisayarı açtıktan hemen 10 saniye sonra daha Windows açılır açılmaz yüksek PSU fan sesi sorunu çekiyorum. Bir anda fan 0 iken 100 falan oluyor gibi video çektim ve aşağıya bırakıyorum, sizce bu fan sesi sistemime zarar verebilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teknobiyotik adlı firmadan satın aldım yaklaşık 4,5 ay önce, elimde ne yazık ki garantisi yok. Bilgisayarı açtıktan hemen 10 saniye sonra daha Windows açılır açılmaz yüksek PSU fan sesi sorunu çekiyorum. Bir anda fan 0 iken 100 falan oluyor gibi video çektim ve aşağıya bırakıyorum, sizce bu fan sesi sistemime zarar verebilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam PSU'nun soğuması için çalışması gerekir ama fanin 0'dan 100'e çıkması biraz garip geldi Teknobiyotik'i arayıp sorun eğer değişim vs. sağlarlar.

Bu kadar sure icinde fanin omru bitemez, sleeve bearing de olsa.

Fanda bir titreme veya kablo surtmesi durumu olabilir, cikardigi ses de bana onu gosteriyor.

Tozunu falan alın ve içine bakın fan bir kabloya falan takılıyor olabilir. İşe yaramazsa sesin fandan geldiğinden emin olun. Yağ sorunu da olabilir. 0'dan 100'e çıkması gerçekten tuhaf aynı markanın 500 watt olan modelini kullanıyorum ilk kez böyle bir şey gördüm.

Tozunu falan alın ve içine bakın fan bir kabloya falan takılıyor olabilir. İşe yaramazsa sesin fandan geldiğinden emin olun. Yağ sorunu da olabilir. 0'dan 100'e çıkması gerçekten tuhaf aynı markanın 500 watt olan modelini kullanıyorum ilk kez böyle bir şey gördüm.

Bu söylediklerim çok mantiksiz ve saçma ama gerçekten her şey doğru keşke monitörle beraber fanın bir anda deliler gibi bir anda gücününün tamamını kullandığını gösteren video çekseydim daha iyi olurdu, İngilizce forumlara bakıyorum böyle bir şey çıkmıyor. Kabloya takıldığını sanmıyorum, ısınması toz moz alakasız bence çünkü bu sesle başlamadığı zaman bilgisayarı 12,13 saat çalıştırıyorum sorunsuz...

Sanmıyorum ya annem kutusunu çöp diye atmış içinde garantisi vardı... Garantisiz değişim veya tamir yapacaklarını sanmıyorum.
Mailinizde fatura vs. vardır illa. Onunla deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı