Aerocool 600W kasa ve PSU kalitesi nasıl?

onurcan488

Hectopat
Aerocool 600W 80+ bronz kasa ve PSU kalitesi nasıl? Şu an 380TL'ye alınabiliyor.
Bu model dışında Corsair Spec 01(550TL) modeline bakıyorum.
Sistemim;
  • Ryzen3 2200G
  • Asus Strix RX570
  • 240 GB Sandisk SSD
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 8 GB XPG RAM 3000 MHz
  • Asus Prime B450M-K anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Aerocool 600W 80+ bronz kasa ve PSU kalitesi nasıl? Şu an 380TL'ye alınabiliyor.
Sistemim;
  • Ryzen3 2200G
  • Asus Strix RX570
  • 240 GB Sandisk SSD
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 8 GB XPG RAM 3000 MHz
Modelin linki var mı hangi kasa ve güç kaynağı öğrenmemiz gerek öyle deyince anlaşılmıyor markanın bir sürü modeli var.

Sistemim;
  • Ryzen3 2200G
  • Asus Strix RX570
  • 240 GB Sandisk SSD
  • 1 TB 7200 RPM HDD
  • 8 GB XPG RAM 3000 MHz
O PSU'dan uzak durun hocam bende de aynısı var 2 ay olmadı pert oldu.

Aerocool kasa kullanıyorum kasa baya kaliteli. PSU hakkında pek bilgim yok ona bir şey diyemem. Şu ikiliyi alabilirsiniz: (Hep öneriyorum aslında bu ikiliyi :D)
Kasa: Phanteks Eclipse P350X Dahili RGB Işıklandırmalı Siyah-Beyaz Bilgisayar Kasası
PSU: SilverStone 600W Strider Essential Serisi 80+ Güç Kaynağı

Edit: Yalnız tam modelini atın bende direk atladım.
Aerocool CyberX Advance 600W 80+ Bronze, 3x12cm Fanlı, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Mid Tower Kasa (AE-CYBERXA-600)
Modelin linki var mı hangi kasa ve güç kaynağı öğrenmemiz gerek öyle deyince anlaşılmıyor markanın bir sürü modeli var.
Unutmuşum kusra bakmayın. Aerocool CyberX Advance 600W 80+ Bronze, 3x12cm Fanlı, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Mid Tower Kasa (AE-CYBERXA-600)

Aerocool 600W PSU kullandım. Hem CW vardı hem de fanlardan tıkırtı sesi geliyordu. Yuk altında resmen bağırıyordu PSU. Asla kullanmam bir daha Aerocool ürün. Daha üst modeller hakkında bir fikrim yok ama 600W kullandığım için fikrim bu.

Açıkcası kendim Aerocool un P7 750W Platinum PSU sunu kullanıyorum. Gayette memnunum imzamdaki sistemi de çok güzel şekilde taşıyor. Öneririm.
Kullandığınız model Tier 1-2 arası bir PSU. Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze adlı güç kaynağını forumda denk geldiğim sikayet sayısı az değil aynı şekil yabancı forumlarda da "KCAS" serisi önerilmiyor bunu farkettim. Yalnış bilmiyor isem KCAS serisi Andyson tarafından yapılıyordu hem kaliteli hemde kötü modelleri bulunmakta.

Kasanın hava akışı çok iyi değil onu belirteyim. Aerocool LS5200 daha iyi seçenek olacaktır. Bu tarz kasalarda ısınma sorunu yaşanabilir.

Kullandığınız model Tier 1-2 arası bir PSU. Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze adlı güç kaynağını forumda denk geldiğim sikayet sayısı az değil aynı şekil yabancı forumlarda da "KCAS" serisi önerilmiyor bunu farkettim. Yalnış bilmiyor isem KCAS serisi Andyson tarafından yapılıyordu hem kaliteli hemde kötü modelleri bulunmakta.
Aynen hocam bende Tier 1 olarak hatırlıyorum, bana da @Oreki hocam önermişti. Çoğu insan sırf markası yüzünden tercih etmiyor ama bence gayet güzel ve sessiz. %60 yüke kadar fanı çalışmıyor, %60 ile %80 arası da 500RPM ile çalışıyor. İyice zorlarsak tam devire geçiyor ki ben daha zorlayamadım o kadar da render aldım :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı