Aerocool 600W VX Plus serisi aktif PFC güç kaynağı (AE-VXP600) nasıldır?

Güzel diyeni anlamıyorum yahu. PowerBoost'la karşılaştırırsan biri C4 biri PSU olduğundan tabi iyi denir. Ama aslında en giriş seviyesi, bütçe çok kısıtlı değilse alınmaması gereken bir model VX serisi.
Aerocool PSU'lara bazı kesim sıcak bakmıyor, kötü olduklarını düşünüyorlar. Onları bir nebze rahatlatmak için öyle dedim.

5500 TL'lik sistemde en azından MWE White V2 veyahut Corsair VS (2018) kullanılmasını öneririm. VX aşırı giriş seviyesi bir PSU. İyi falan değil.

@359149 Nasıl fiyatına göre iyi? Cooler Master MWE 550W 80+ Güç Kaynağı
50 TL fazlasına ondan çok çok daha iyi bir PSU var burada. "AAAAa bu 550W amaaa!!" demeden söyleyeyim ikisi de 12V kanalından 550W güç veriyorlar. Yani aynılar. Fiyatına göre iyi falan değil çöp.

@MehmetBayrak Evet sistemine yeter. Elektrik kesintisinde ise ne olacağını bilemezsin. Bu bir çok etkene göre değişir. Evin elektrik tesisatıyla anakartın bile etkiler. "Normal şartlar altında" herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ancak buradaki yanılgın, kötü güç kaynağının sisteme sadece elektrik kesintisinde falan zarar vereceğini sanman :/

@359149 nasıl fiyatına göre iyi? Cooler Master MWE 550W 80+ Güç Kaynağı
50 TL fazlasına ondan çok çok daha iyi bir PSU var burada. "Aaaaa bu 550W amaaa!" Demeden söyleyeyim ikisi de 12V kanalından 550W güç veriyorlar. Yani aynılar. Fiyatına göre iyi falan değil çöp.

@MehmetBayrak evet sistemine yeter. Elektrik kesintisinde ise ne olacağını bilemezsin. Bu birçok etkene göre değişir. Evin elektrik tesisatıyla anakartın bile etkiler. "Normal şartlar altında" herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Ancak buradaki yanılgın, kötü güç kaynağının sisteme sadece elektrik kesintisinde falan zarar vereceğini sanman :/

Özür dilerim bu konulardan pek anlamıyorum :(
Peki bu sisteme 500GB laptoptan çıkma HDD uyar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı