Aerocool Airhawk Duo ARGB vs Cooler Master Masterbox MB511 ARGB

Bütçe
1000-1200

KronikState

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Aerocool Airhawk Duo ARGB vs Cooler Master Masterbox MB511 ARGB
İkisi arasında kaldım Aerocool PWM olduğu için daha sessiz diyorlar ama USB 3.0.
Cooler Master 3.2 gen2 USB poortlarına sahip ama PWM değil sizce hangisi? RTX 3080 için.

MB511 kullanıyorum. Kasa mükemmel gözüküyor ve içi inanılmaz ferah. Eski Z3 Plus kasama göre sıcaklığa hayli etki etti. Kasa fanlarını da DC kontrolcüyle %50 'de çalıştırıyorum, sesli çalışıyor diyemem ancak kasa titreşim yapıyor masanın üstünde. Yani kolunuz masadayken titreşim hissediliyor. Z3 Plus kasamda 4 fan vardı, bunda 5 fan var ancak Z3 'te hiç titreşim yoktu. Ben kasanın ayaklarının altına 2 kat olacak şekilde eski mousepadimden kesip koydum titreşimi emsin diye. Etkisi oldu ancak buna rağmen masadan az da olsa hissediliyor.

Bu arada tüm yorumlarım önü mesh olan için, ben de önü mesh olanı kullanıyorum. Cam olanı zaten almazdım.

Merhaba,
Aerocool Airhawk Duo ARGB vs Cooler Master Masterbox MB511 ARGB.
İkisi arasında kaldım Aerocool PWM olduğu için daha sessiz diyorlar ama USB 3.0.
Cooler Master 3.2 gen2 USB poortlarına sahip ama PWM değil sizce hangisi? RTX 3080 için.

Ben de bunlar arasında kaldım ve XPG Battlecruiser seçtim benim sistemde ekran kartı 70 üstüne çıkmıyor işlemci de 65'lerde oyunda onu da düşünebilirsiniz.

MB511 kullanıyorum. Kasa mükemmel gözüküyor ve içi inanılmaz ferah. Eski Z3 Plus kasama göre sıcaklığa hayli etki etti. Kasa fanlarını da DC kontrolcüyle %50'de çalıştırıyorum, sesli çalışıyor diyemem ancak kasa titreşim yapıyor masanın üstünde. Yani kolunuz masadayken titreşim hissediliyor. Z3 Plus kasamda 4 fan vardı, bunda 5 fan var ancak Z3'te hiç titreşim yoktu. Ben kasanın ayaklarının altına 2 kat olacak şekilde eski mousepadimden kesip koydum titreşimi emsin diye. Etkisi oldu ancak buna rağmen masadan az da olsa hissediliyor.

Bu arada tüm yorumlarım önü mesh olan için, ben de önü mesh olanı kullanıyorum. Cam olanı zaten almazdım.

Bende de aynı kasa var ben bu titreşim sorununu fandan kaynaklanıyor sanıyordum. Hala devam ediyor mu? Ne yapabiliriz komple çözebilmek adına? Bir de DC kontrolcü nedir hocam?

Bende de aynı kasa var ben bu titreşim sorununu fandan kaynaklanıyor sanıyordum. Hala devam ediyor mu? Ne yapabiliriz komple çözebilmek adına? Bir de DC kontrolcü nedir hocam?
Hocam sorunu fan setini komple değiştirerek çözdüm. Arctic marka fanlar aldım 2 öne 1 arkaya olmak üzere.

DC kontrolcü dediğim de, anakartımda tek bir fan girişi olduğundan, bütün fanları voltajla çalışan bir kontrolcüye bağlıyorum, üstünde üç ayarı var, kapalı, %50 ve %100 ayarları.

Sonra alttaki kontrolcüyü aldım, bununla bütün fanları aynı PWM ayarıyla kontrol edebiliyorum.

Anakartınızda birden çok PWM girişi varsa muhtemelen bu anlattıklarım bir işinize yaramayacak :)

Hocam sorunu fan setini komple değiştirerek çözdüm. Arctic marka fanlar aldım 2 öne 1 arkaya olmak üzere.

DC kontrolcü dediğim de, anakartımda tek bir fan girişi olduğundan, bütün fanları voltajla çalışan bir kontrolcüye bağlıyorum, üstünde üç ayarı var, kapalı, %50 ve %100 ayarları.

Sonra alttaki kontrolcüyü aldım, bununla bütün fanları aynı PWM ayarıyla kontrol edebiliyorum.

Anakartınızda birden çok PWM girişi varsa muhtemelen bu anlattıklarım bir işinize yaramayacak :)

Anladım hocam anlaşılan buna alışmam gerekecek :D

Geri
Yukarı