Aerocool Airhawk Duo kasaya geçiş sonrası R5 5600X 94 derece

PC'nin tam olarak neresinden duman geldi? PC'ye bir şey olmasın da. PSU modeli nedir?

Hocam PSU Corsair RM650. bir an kasa patladı zannettim RGB'ler yanmadı sonra slot değiştirdim RGB'ler fotoğrafda göründüğü gibi çalışmaya başladı. Duman kasa dik şekilde üst tarafdan çıktı ama tam yerini bulamadım yanık kokusu da gelmedi. Anakart üzerinden slot yanmış olabilir diye tahmin yürütüyorum.
Stok soğutucu üzerinden geldi gibi anımsıyorum ama.

Slot değiştirdim.

Ne slotu? Ekran kartı slotu mu?

Hocam PSU Corsair RM650.

Kaliteli, şu an için arka plana atıyorum o zaman.

Stok soğutucu üzerinden geldi gibi anımsıyorum ama.

Öyleyse daha kötü, işlemcinin çevresindeki devrelerden gelir demek o zaman.

Bunun için yeni konu açabilirsiniz isterseniz şüpheliyseniz, orada bulmaya çalışalım.

Bunun için yeni konu açabilirsiniz isterseniz şüpheliyseniz, orada bulmaya çalışalım.

Peki işlemciden geldiğini nasıl anlayabilirim hocam? Kardeşim işlemciye baktı devrelerde hiçbir şey yoktu. Stok soğutucudan çıkarttık işlemciyi eline aldı inceledi yanığa dair bir şey yoktu. Bunu anlamanın yolu var mı program ile?

Bunu anlamanın yolu var mı program ile?

Ben bilmiyorum açıkçası. Yanlış bir şey söylemek istemem.

Peki işlemciden geldiğini nasıl anlayabilirim hocam? Kardeşim işlemciye baktı devrelerde hiçbir şey yoktu. Stok soğutucudan çıkarttık işlemciyi eline aldı inceledi yanığa dair bir şey yoktu.

Eğer sistem sorunsuz çalışıyorsa kullanın ama aklınızda olsun bu durum. Anakarta da bakarsa iyi olur.

Belki bir yerden tozdan da duman çıkmış olabilir de neyse :D

Fan slotları var ya hocam anakart üzerinde benim taktığımda fan çalışıyor ama RGB ışık vs hiçbir şey yanmıyordu sonra o kabloyu başka bir fan slotuna taktım anakart üzerinde RGB ışık vs yanmaya başladı. O yüzden bende slotlardan biri gitmiş olabilir diyorum. Duman yükseldiği için tam kesin şurası diyemiyorum. Ama ne olduysa fan kablosu slotunu değiştirdikten sonra oldu diğer kablolar aynı yerinde idi.

Fan slotları var ya hocam anakart üzerinde benim taktığımda fan çalışıyor ama RGB ışık vs hiçbir şey yanmıyordu sonra o kabloyu başka bir fan slotuna taktım anakart üzerinde RGB ışık vs yanmaya başladı. O yüzden bende slotlardan biri gitmiş olabilir diyorum. Duman yükseldiği için tam kesin şurası diyemiyorum. Ama ne olduysa fan kablosu slotunu değiştirdikten sonra oldu diğer kablolar aynı yerinde idi.

Anladım, o pinlerde bir sorun çıkmış olabilir. Eğer sistemin çalışmasını engelleyecek kritik bir şey yoksa sorun yok.

Anladım, o pinlerde bir sorun çıkmış olabilir. Eğer sistemin çalışmasını engelleyecek kritik bir şey yoksa sorun yok.

Şu an çalışıyor hocam pinlerden kaynaklı diye düşünüyorum bende. Çünkü kablo slot yerini değiştim sorun çözüldü. Ayrıca bu kasanın malzeme kalitesi hiç iyi değil teneke gibi :) ilerleyen zamanda sorun olursa tekrar konu açarım sorun çözüldü gibi. Tekrardan yardımlarınız için siz ve herkese teşekkür ederim.

Geri
Yukarı