MSI Creator Z17 laptop ısınıyor ve donuyor

kbll

Centipat
Daha fazla  
RAM
64
Ekran kartı
380ti
İşlemci
i9
Merhaba, laptop bilgisayarım bazı oyun ve programlarda aşırı ısınıp tamamen donuyor. Uzun süre güç düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden Photoshop gibi programları kullanamıyorum.

Bilgisayarı yaklaşık bir yıl önce aldım ve oldukça iyi özelliklere sahip. Ancak, yurt dışından geldiği için garanti kapsamında değil.

Marka ve model: MSI Creator Z17 - 64 GB RAM, i9 işlemci, 2TB SSD, 3080 Ti.

Bu durumda ne önerirsiniz? Sorunun sebebi ne olabilir ve bunu kendim çözebilir miyim?
Teşekkürler.

Merhaba, laptop bilgisayarım bazı oyun ve programlarda aşırı ısınıp tamamen donuyor. Uzun süre güç düğmesine basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden Photoshop gibi programları kullanamıyorum.

Bilgisayarı yaklaşık bir yıl önce aldım ve oldukça iyi özelliklere sahip. Ancak, yurt dışından geldiği için garanti kapsamında değil.

Bu durumda ne önerirsiniz? Sorunun sebebi ne olabilir ve bunu kendim çözebilir miyim?
Teşekkürler.

Format her şeydir. Formattan önce başlangıç uygulamalarını kapa falan filan diyecekler olur ama pek de düzeltmez sanırsam. Zaten MSI pek de alınacak bir marka değil sanki.

Teşekkürler.
Cihaza format atmayı deneyebilirsiniz. Girdiğiniz bir site yada indirdiğiniz bir program ile virüs bulaşmış olabilir. Detaylı virüs taraması yaptınız mı cihaza ?

iki kez format attım. tüm sürücüleri kendi sitesindeki yönergelere göre yükledim. biosu güncelledim. şuan yalnızca chrome açık ve değerler ekteki gibi. GPU 60derece

Araştırdığımda termal macun ve fan temizliği önerildiğini gördüm. Bunu denemeli miyim denersem bu model için hangi termal macunu tercih etmeliyim

hala devam ediyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-24 020654.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-24 020654.png
    200,7 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
İki kez format attım. Tüm sürücüleri kendi sitesindeki yönergelere göre yükledim. BIOS'u güncelledim. Şu an yalnızca Chrome açık ve değerler ekteki gibi. GPU 60derece

Araştırdığımda termal macun ve fan temizliği önerildiğini gördüm. Bunu denemeli miyim denersem bu model için hangi termal macunu tercih etmeliyim

Hala devam ediyor

Arctic MX-6 öneriyorlar forumda genelde. YouTube'da aynı model için nasıl sökülür videosu varsa adım adım yaparsınız zor olduğunu sanmıyorum. Kullanıma bağlı olarak illaki tozla dolmuştur bir yerleri.

Arctic MX-6 öneriyorlar forumda genelde. YouTube'da aynı model için nasıl sökülür videosu varsa adım adım yaparsınız zor olduğunu sanmıyorum. Kullanıma bağlı olarak illaki tozla dolmuştur bir yerleri.

Daha önce hiç yapmadım. Denemek istedim ama macun için bir sürü seçenek çıktı
Şansıma YouTube'da bu video yu gördüm ama kullandığı macun bant gibi bir şey. Kafam iyice karıştı
Bir de videoda hava girişlerini bir bantla kapattığını gördüm. Bu doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme;
Biraz daha araştırdığımda Video'da CPU ve GPU için kullanılan ürünün Honeywell PTM7950 olduğunu öğrendim. Genellikle ebuy7 isimli siteden satın alma öneriliyordu. Buradan sipariş ettim. Menşe ülke Çin görünüyor. Bir aksilik çıkmazsa PTT ile elime ulaşmasını umuyorum.

Son düzenleme:
Daha önce hiç yapmadım. Denemek istedim ama macun için bir sürü seçenek çıktı
Şansıma YouTube'da bu video yu gördüm ama kullandığı macun bant gibi bir şey. Kafam iyice karıştı
Bir de videoda hava girişlerini bir bantla kapattığını gördüm. Bu doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncelleme;
Biraz daha araştırdığımda Video'da CPU ve GPU için kullanılan ürünün Honeywell PTM7950 olduğunu öğrendim. Genellikle ebuy7 isimli siteden satın alma öneriliyordu. Buradan sipariş ettim. Menşe ülke Çin görünüyor. Bir aksilik çıkmazsa PTT ile elime ulaşmasını umuyorum.
Fanları sökerken, onları sabitleyen bantları geri yapıştırmış sadece, kapatmıyor aslında. Laptoplar için belli bir sıcaklığın üzerinde sıvılaşan bir macun kullanmış. Taşıma esnasında akma falan yapmasın diye heralde. Onun dışında akma yapmayan bir macunda iş görürdü diye düşünüyorum. hayırlı olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı