Aerocool Cylon 500W RGB +80 PSU'nun iç yapısı nasıl?

Fattalite

Picopat
Makaleler
2
2. el alıp R5 3600 ve RX 5600 XT bir sistemde kullanacağım. Aerocool Cylon 500W PSU'nun iç yapısı nasıl? Kalite ve kompanent olarak yorumlarsanız sevinirim.

203ddb0c-e5ba-4149-8fad-7f3a8e56ccbe.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Detay istiyorsak bu fotoğraftan çıkarılabilecek yorumlar oldukça kısıtlı, farklı açılardan farklı görüntüler de gerekli. Sadece şu fotoğrafa bakarak giriş segmentinden ne beklenirse onu veriyor denebilir.

Evet zoom yaparak fotoğraftan çıkarabildiğim her şeyi çıkardım ve biraz daha araştırdım neymiş diye. En giriş seviyesi güç kaynaklarda Supervisor ile başlamak uygun olur diye düşünüyorum çünkü zaten beklentimiz -en azından- korumaları eksik olmasın. Aerocool bilgilendirme yapmıyor sitesinde bu konuda sağ olsun... Kazı çalışması yaparak çıkanlar:

Supervisor'u Grenergy GR8313. OVP ve UVP korumaları tüm kanallar için mevcut ve koruma eksikliği dizboyu görüldüğü üzere. Bu modeli kullanan başka PSU'ları da araştırdım ve Helly üretimi Lian Li SP850 SFX standartında Platinum sertifikalı bir modelinde daha kullanılmış. Platinum kısmına aldanmamak lazım işte koruma eksikliği görülüyor. İşin daha da kötü yanı bu modelin SCP korumalı versiyonu da mevcut ve şu meşhur patlayan Gigabyte P750GM modelinde kullanılıyor. Sizdeki yüksek ihtimalle SCP olan versiyonu değil.

Bulk capiniz fotoğraftan gördüğüm kadarı ile kör değilsem Micon, alakasız başka bir modelinin fotoğrafı:

1685137641147.png

Kendisi hakkında pek bilgi yok. En son tier'e atabiliriz direkt. Zaten en son tier kapasitörler genelde hakkında pek bir bilgi olmayan ne idüğü belirsiz modeller oluyor. Az daha bakayım yine bulursam ekleme yaparım. 85C rated zaten ama microfarad değerini vesaire fotoğraftan göremiyoruz elbette. Yandan çekerseniz görülebilir.

Tam ortada yine kör değilsem UTC7606D controller'ı gördüm. EMI tarafında ise iki tane X cap ile dört tane Y cap görünüyor. Secondary side kısmında polymer cap hak getire zaten. Yandan çekip atarsanız en azından kanalları filtreleyen electrolytic capleri görmüş oluruz.

Şimdilik söylenebilecekler benden yana en fazla bu kadar. Group regulated olduğunu söylememe gerek yok zaten. Koca koca iki tane coil bakıyor secondary side'dan bizlere. Bu arada cw engellemek amacı ile epey glue kullanılmış coillerin üzerinde.

Micon'un sitesi var ama news kısmında en son haber 2009 yılına ait. CapXon türevi bir şey olabilir mi emin olamadım. Lelon klasmanına atardım açıkçası:

Bu veriler ile çıkarılacak sonuç:

Elinizde olmasa önermezdim kesinlikle. Olduğu kadar artık. O fiyata kabul edilebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı