Aerocool Force 120mm fan alınır mı?

77us77

Hectopat
Herkese merhaba, yeni bilgisayar topladım. GTX 1650 Super boşta 36 derece fakat yükte 81 dereceyi gördüm. MSI Afterburner'da fan hızı Max %67'ye çıktı. Kendim yükseltmek istedim fakat çevremden ekran kartının ömrünü kısaltır diyenler oldu Ryzen 5 1600 düşük kullanımda 40-50 dereceye çıktı. Kasam Aerocool Prime V4 önde alt kısımda 1 fanla ve arkada 1 ARGB fanla geldi. Ön kısma ve üstteki bölüme toplam 2 adet fan eklemek istiyorum. Aerocool Force 120mm fan nasıldır? Sıcaklığı 5-10 derece azaltır mı? En makul fiyatlı o var. Öne Aerocool Force üst kısımdaki 1 fanlık yere de Arctic F12 düşünüyorum. Bütçem çok yüksek olmadığı için Be Quiet fanlara yönelemiyorum. Sizce nasıl bir tercih yapmalıyım?

Yüksek fan devri niye ekran kartı ömrünü kısaltsın? Tam bir batıl inanç. Fanlar çöpse fan ömrü kısalabilir tabi.

Eğer önde zaten GPU tarafına üfleyen fan varsa 5-10 derecelik düşüş olacağını düşünmüyorum yukarıya fan ekleyerek.

Arctic P12 fanlara bakabilirsiniz performans için.

Yüksek fan devri niye ekran kartı ömrünü kısaltsın? Tam bir batıl inanç. Fanlar çöpse fan ömrü kısalabilir tabii.

Eğer önde zaten GPU tarafına üfleyen fan varsa 5-10 derecelik düşüş olacağını düşünmüyorum yukarıya fan ekleyerek.

Arctic P12 fanlara bakabilirsiniz performans için.

1 Adet öndeki fan harddisk bölümüne üflüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı