Aerocool PSU almayın aldırmayın

YugiPeeK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Bilgisayar toplayanlara önerim Aerocool PSU'dan uzak durmaları, şu an PSU ötüyor 15. gün. Fark etmiştim, keşke bir gün önce fark etseydim. Tüketici hakem heyetine başvurup iadesini yaptırırdım. Fakat ne yazık ki timing yemiştim. Şu anda bu durum canımı sıktığı için foruma yazıyorum. En azından bu marka PSU almak isteyen olursa bu hatayı yapmasınlar, kardeşimin sisteminde de Aerocool 750W 80+ Gold benim sistemimde de 800W 80+ Bronze. İkisi de aynı marka 750W beğenince bu markadan PSU alayım demiştim, hata yapmışım. Gold sertifikalı olan sorunsuz sessiz başarılı, fakat Bronze sertifikası hikaye sanırsam. Çöpe atılmış bir para kısaca.

Oyun başlangıcının malum güç tüketimi yükselir, o anlarda aşırı ötme oluyor. Daha sonrasında ötme yerine cızırtı alıyor, bilginiz olsun.

Bundan öncesinde kullandığımız Xigmatek PSU'lar vardı. Onlarda sadece çok kısık cızırtı vardı ve rahatsız olunan bir durum yaşatmadı, bu marka gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar toplayanlara önerim Aerocool PSU'dan uzak durmaları, şu an PSU ötüyor 15. gün. Fark etmiştim, keşke bir gün önce fark etseydim. Tüketici hakem heyetine başvurup iadesini yaptırırdım. Fakat ne yazık ki timing yemiştim. Şu anda bu durum canımı sıktığı için foruma yazıyorum. En azından bu marka PSU almak isteyen olursa bu hatayı yapmasınlar, kardeşimin sisteminde de Aerocool 750W 80+ Gold benim sistemimde de 800W 80+ Bronze. İkisi de aynı marka 750W beğenince bu markadan PSU alayım demiştim, hata yapmışım. Gold sertifikalı olan sorunsuz sessiz başarılı, fakat Bronze sertifikası hikaye sanırsam. Çöpe atılmış bir para kısaca.

Oyun başlangıcının malum güç tüketimi yükselir, o anlarda aşırı ötme oluyor. Daha sonrasında ötme yerine cızırtı alıyor, bilginiz olsun.

Bundan öncesinde kullandığımız Xigmatek PSU'lar vardı. Onlarda sadece çok kısık cızırtı vardı ve rahatsız olunan bir durum yaşatmadı, bu marka gibi.
Coil Whine dediğiniz olay. Benim MSI Gaming X' de bile var neden Aerocool' da olmasın?

Öncelikle geçmiş olsun. Başınıza gelen kötü bir durum. Muhtemelen bir arızadan kaynaklanmıştır. Yani onların bütün Bronze sertifikalı ürünleri kötü demek yanlış olur bence. Asus'ta bile hata olabiliyor. Size de öyle bir şey denk gelmiş. Kaldı ki markaları tek bir hata yüzünden suçlayacak olursak ortada alacak ürün kalmaz.

Bir ürün yüzünden onlarca Aerocool serisi ürüne damga vurmak bence yanlış. Dediğin olay Corsair tarzı markalarda bile rastlanan bir şey. Bende de 2 adet Aerocool VX Plus 500W var ötmüyor.

Bende çok daha bilindik ve sağlam bir marka var bendede Coil Whine var, yani bunun markayla çok bir ilgisi yok her markada olabilir bu yüzden markayı kötülemeye gerek yok. Çok olası bir durum ve ses haricinde sorun yaratmaz ben 2 yıldır o ses ile kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı